1800-luvun suurin suomalainen oli Aleksis Kivi. 1900-luvun suurin suomalainen oli C.G.E. Mannerheim. 2000-luvun suurin suomalainen on Jussi Halla-aho.
Halla-aho nousemassa tunnetuimmaksi
suomalaiseksi
22636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Sinä et H-ahoasta ja Mannerheimista kirjoita samassa viestissä,johan on perkele että näitä tupauunoja saada kuriin
On totisesti suomalainen suvustaan huonontunut jos kenraalin ja kovissa oloissa karaistuneen sotilaan seuraajaksi tyrkytetään sivarinkäynyttä kellarisankaria.
Nykyajan sodat on informaatiosotia, ja voitetaan netissä ja mediassa. Kansallismielisyyden pitää pysyä kehityksessä mukana, ettei mädättäjät saa yliotetta. Halla-ahon johdolla suomenmieliset valtaavat takaisin tiedotusvälineet ja yliopistot.
tuomiotulee...tuskin, silloin on kaikki työ valunut hukkaan...vituttaako..??? tulee senverran kovatuomio, että sitä ei viitsi cv:ssä mainostaa...mitä sitten ketä silloin haukutte??? Odotan mielenkiinnolla miten työttömällä tohtorilla työttömyys jatkuu...VALITETTAVASTI
Olen varma että jos Halla-aho saa tekaistuin perustein tuomion, suomalaiset kantavat Halla-ahon vapauteen vaikka käsillään.
H-aho kuuluu laittaa tyrmään ja muurata ovi kiini
mutta Halla-ahon tekstit on tullut tunnetuiksi hyvin monelle suomalaiselle,veikkaisinpa että kaikki kansanedustajat ovat ainakin osan niistä lukeneet ja varmaan MIELESSÄÄN hyviksi havainneet,poislukien ne tietyt tyypit joilla on tämä ällöttävä viherpunainen aate rasitteenaan.
Tarvittaessa vetoamme Euroopan ihmisoikeustuomioistuimeen. Kun edes Halla-ahon syyttämiseen ei ole mitään perusteita, tuomio olisi selvä ihmisoikeusrikkomus.
En tunne ketään Halla-ahoa aikaisemmin vierastanutta, joka ei olisi muuttunut Halla-ahon kannattajaksi luettuaan Halla-ahon kirjoituksia ja Homma-foorumin keskusteluja.
H-aholaisia ei voi pitää oikeistolaisina,ovat rinnastettavissa nasheihin,kuten supoja krp pitää heitä natsimielisinä ,natsit eivät olleet oikeistolaisia vaan punikkeja,Aatu oli sen ajan vasemmistolainen radikaali
Kukaan normaalijärkinen ihminen ei pidä Halla-ahoa rikollisena, vaikka oikeus langettaisi hänelle tuomion. Pedofiili lapsenraiskaaja on pedofiili lapsenraiskaaja, vaikka apulaisvaltakunnansyyttäjä ei sitä tietäisikään.
Halla-ahon pahimmat vastustajat, kuten "Suomen antifasistisen komitean" Bäckman ja sekä "Suomen islamilaisen puolueen" Tammi, kaveeraavat Nashin kanssa. Halla-aho on länsimielinen, kannattajaa Natoa ja vastustaa venäläistä uusfasismia siinä kuin islamia nuoleskelevaa vihervasemmistoakin. Halla-aho on periaatteessa kuin vanhan ajan kokoomuslainen, joka kannattaa tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ja kansallisia arvoja. Niin kokoomuskin kannatti ennen nykyistä alennustilaansa.
Jos Halla-aho joutuu linnaan, Halla-ahon tueksi nousee niin vahava kansanliike että presidentin on pakko armahtaa Halla-aho.
Halla-ahoa. Mutta kansa armahtaa! Tuomio nostaa tohtori Halla-ahon arvoa kansan silmissä.
Svinhufvud joutui aikoinaan Siperiaan. Monia aktivisteja ja kalterijääkäreitä virui Ohranan tyrmissä. Lain näkökulmasta he olivat rikollisia, isänmaan näkökulmasta sankareita.
rikollisia!
Silloin kun kansakunta taistelee elämästään, lain henki on sen kirjainta tärkeämpi. Niin kuin nykyisin. Halla-ahon rohkeus herättää ihailua ja näkyy vaaleissa valtavana äänivyörynä. Mitenköhän mediä tulee siihen reagoimaan? HALLA-AHO ON ILMIÖ JOTA EI VOI ENÄÄ VAIETA KUOLIAAKSI TAI VÄÄRISTELLÄ "RASISMIKSI".
valheellisella oikeudenkäytöllä! Suomi on saanut oikeamielisen johtajan, jota väärämieliset kansanviholliset eivät kykene hiljentämään.
hän joka taisteli puhtaan asian puolesta puhtain asein!
tuomio tulee... tottakai, jos maassa on oikeuslaitos. Eihän voi olla niin, että yksi saa päästellä suustaan mitä ikinä haluaa... vastuuseen niistä joutuu, toivottavasti niin kovaan, että tuntuu... Eiraan on rakenteilla itkumuuri em tapahtumien vuoksi, mutta se on jouduttu purkamaan ja aloittamaan uudestaan, kun salaojat olivat liian pienet... voi sitä itkun määrää...
Kyllä Suomen kansa sen tietää. Halla-aho on pukenut sanoiksi sen mitä jokainen ajattelee ja tuntee kaiken nykyisen järjettömyyden keskellä. Halla-aho on se mikä Soinin olisi pitänyt olla, eli kansan ääni. Lisäksi kannattaa muistaa, ettei yhtään Halla-ahon väitettä ole koskaan pystytty kumoamaan eikä ainuttakaan Halla-ahon lausumaa asiaa ole voitu todistaa vääräksi.
Halla-aho on myös Kollaan, Raatteen ja Summan sekä Tali-Ihantalan hurmekenttien sankari! Hän innosti nimellään suomalaiset joukot ottamaan yhä uudelleen torjuntavoittoja perivihollisestamme. Moni sankari kaatui Isänmaan puolesta huutaen Halla-ahon kuolematonta nimeä.