siis mitä...??olen seuranut kolme vuotta tätä palstaa..ensin tämä oli ihan hyvä palsta..??
Mitä täällä voi keskustella??
7
316
Vastaukset
- juju
Eipä juuri mistään mitään. Tämä on kaikkien mahdollisten hurmosten temmellyskenttä. Lähes kaikki suoltavat pahaa oloaan palstalle. Asialliseen keskusteluun ei näytä olevan mahdollisuuksia. Älä sure, aksu. Meillä on Lunastaja ja Varjelija, joka ei nuku eikä torku.
- ei..
voi yleensä keskustella oikein mistään, etteikö saisi myös kuravettä päälle. Saatana elää ja voi hyvin. Mutta Jeesus on Herra ja Hän on Voittaja! Siunausta sinulle.
tehnyt, että harhaanjohtava nimi on tuo Helluntailaisuus tällä palstalla. Eli aiheet on useinmiten vallan muuta, kuin Helluntailaisuuteen liittyvää. On surullista huomata, että myös monet uskovaisetkin käyttävät niin törkeää kieltä, että monasti olen miettinyt sitä, että mahtaako kyseinen henkilö olla elävässä uskossa lainaan. Lähimmäisen rakkaudesta, tällä palstalla ei useinkaan ole tietoakaan.
- sivusta seurannut
aksu521 kirjoitti:
No Evankeliumia voi laittaa aina,mutta keskustelua(asia)ei oikein tee mieli laittaa.
Tee alotus rohkeasti vaan, näkee sitten kuinka kiinnostavan avauksen teet. Joten kyllä täällä keskustellaan, mutta mieluummin Hengellisistä asioista.
aksu521 kirjoitti:
No Evankeliumia voi laittaa aina,mutta keskustelua(asia)ei oikein tee mieli laittaa.
Puhutaan Verievankeliumista ja Synnintunnosta jota Helluntaiseurakunta niin pikaisesti tarvitsee ja on vailla savupommien ja ylistysmelujen seassa !! Mutta on niin surullisen välinpitämättömistä oikeista sielunpesusta. Ei kaikki mutta... voi voi.
- sä saat
mielipiteitä on homous. Sitä palstalla jatkuvasti jauhetaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647
