Barack Obaman kenialainen isoäiti Sarah Obama osallistui kotikaupungissaan järjestettyyn adventistien evankelioimistapahtumaan. Hän halusi tulla uskoon ja oli jo menossa kasteelle, kun yksi hänen pojistaan esti häntä tekemästä sitä miehisellä muslimiauktoriteetillaan. Kristityt hävisivät taistelun Sarah Obaman sielusta. http://www.worldnetdaily.com/index.php?fa=PAGE.view&pageId=95456
Sarah Obaman kadotettu sielu.
6
202
Vastaukset
- asödjgsöd
Sarah halusi vain syödä kunnon pihvin.
Mihin se sitten tämän Sarah Obaman sielu katosi? Eikös se ollut hänessä samalla tavalla tallella kuin ennenkin vaikkei hänestä nyt sitten tullutkaan kristittyä?
- alex-kasi
on elävä elämä..
alex-kasi kirjoitti:
on elävä elämä..
No, jos ja kun sielu on elävä elämä niin miten se tuolta Rouva Obamalta siihen katosi, ettei hän nyt tullutkaan liittyneeksi adventtikirkkoon?
- että Jumala otti pois iso-ä...
kun näki, mitä tapahtui. Joskus Jumala toimii pelastaen ihmisen kuoleman omaksi, kun hänellä ei ole yksin voimaa vastustaa ihmisiä. Myös William Millerin kävi näin. Hänkään ei ymmärtänyt mennä eteenpäin uskon tiellä, vaan uskoi "ystäviään", jotka veivät hänet harhaan. Jumalan on tuomio, ei meidän, näiden molempien kohdalla.
- vaan
kyseessä on kristillisperäinen uususkonto. Keniassa on kyllä runsaasti valinnan varaa kirkkojen suhteen. Jos haluaa kristityksi, ei tietysti kannata liittyä adventisteihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501469
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m155471Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402