Palautukset voi unohtaa

salli ulkomaalaisten omistaa mitään tontteja,jostain karjalan palauttamisesta puhumattakaan.Kannattaa varmaan unohtaa toistaiseksi,ei tule niin pahamieli.Se ainakin tuli Venäjän johdolta selväks toistaiseksi.
5144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nyt vain venäläisille täysi tonttien ostokielto Suomessa.

Äänestä

suomalaiset muka voivat ostaa tontteja Venäjältä?

Äänestä
  • hymypika ruotsalais sudulta, kuka on nukkunut historiantunnit.

    Äänestä

autotehtaat ovat vain siellä riippumassa ilmassa.

Äänestä

Eihän niitä Venäjä voikaan myydä, koska ne omistaa jo suomalaiset. Tätä ei vain vielä ääneen uskalleta sanoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjä ei kirjoitti:

salli ulkomaalaisten omistaa mitään tontteja,jostain karjalan palauttamisesta puhumattakaan.Kannattaa varmaan unohtaa toistaiseksi,ei tule niin pahamieli.Se ainakin tuli Venäjän johdolta selväks toistaiseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu