montrealin 4-2 ja johtaa ottelusarjaa 3-0
saku koivu kisoihin????
toivottavasti tulee mukaan
boston voitti
pablo83
17527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vaikka tuntuu pahalta Saku Koivun puolesta sanoa näin, kun häneltä se Stanley Cup vielä puuttuu (?). Mutta nyt meillä on kyllä aika huono sentteri kalusto, että Saku Koivu olisi enemmän kuin tervetullut!
saku koivu olis loistava vahvistus suomen kokemattomaan sentteriosastoon..ja saku koivun läsnäolo ja kokemus vois jopa nostaa meiän muiden senttereiden pelikykyä..
Sakulla ei riitä enää vääntö ja vauhti.
NHL on sellanen jämäsarja eihän sieltä tuleva keskushyökkääjä voi mitenkään pärjätä vertailussa esimerkiksi Immoselle joka sentään pelaa sm-liigassa juu näinhän se on :)
keskushyökkääjäks saku pääsee jos ja kun kisoihin tulee immonen on pelkkä leijonanpentu sakuun verrattuna...
aikalailla kehäraakki jo Montako canadienssin peliä olet nähnyt tällä kaudella ? Mä oon nähny ihan riittävän monta todetakseni sen että Saku on varjo entisestään jo !
Saku ei tule kisoihin kun ei ole sopimusta ensi kaudesta. Saku on edelleen huippujätkä!!! Immosesta ei voi puhua samana päivänä.
ehtii ihan hyvin tehä kesälläkin... ja en oo nähny montrealin pelejä ne kun tulee yömyöhään.. mutta kyllä saku koivu olis hyvä saada.. suomen pelaajat pelaa aina paremmin maajuokkueessa kuin nhlssä...
ottelut runkosarjassa 2008-2009 65 16maali ja 34 syöttöä ja yhteistehot 50pojoa kehäraakki ei tee noin paljoa pisteitä..
tietysti kesälläkin, mutta ei se varmaankaan siitä ole kiinni. aikamoinen riski lähteä pelaamaan ilman sopimusta jos sattuu loukkaantumaan.
mutta suomi tarvitsee kapteeniaan,ja mikäli sattuu niin että koivu tulee mmkisoihin ja pelaa hyvät kisat niin voi saada kesällä hyvän sopimuksen..
Pelaaja joka ei tee vähintään 1 2 tehoja joka pelissä ei ole kelvollinen.
Nyt valittu joukkue kyllä tarvitsee Sakua vahvistamaan keskushyökkääjäosastoa: olisi ylivoimainen ykkössentteri tuossa joukkueessa. Kai Sakun tuloon lähinnä vaikuttaa motivaatio ja terveystilanne, mut jos ne on kunnossa, niin en näe mitään syytä etteikö kapteeni-Koivu ottaisi paikkaansa joukkueessa. Eli kapteenistoon S.Kapasen ja Nummelinin seuraksi :D
että sakulla riittää motivaatio ja kunnossakin mies kai on..
Ei pääse enää edes maalipaikoille, eikä pääse irti puolustajista! ---------Ei mitään virkaa!
Ennemmin toivon hänelle Stanley Cupia kuin tuloa leijoniin
minäkin toivoisin mutta valitettavasti montrealissa stanleycuppia ei voiteta..sakun pitäis vaihtaa joukkuetta johonkin sellaseen missä stanleycupin voittaminen on mahdollista. uskoisin että sakua kiinnostaa voittaa tänä keväänä maailmanmestaruus