Medjedjev vihaa

sillä se tarkkailee ovatko vaalit olleet rehelliset. Siksi hän haluaa nyt uuden turvallisuusjärjestelmän, jossa Venäjälle annetaan etupiiri eikä turhaan puhuta ihmisoikeuksista.
2207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näinhän se menee.Heillä on tarve "vesittää" ETYJ järjestelmä koska se ei sovi heidän epädemokraattiseen järjestelmäänsä.Suomea yritetään saada taas "juoksupojaksi" lännensuuntaan kuin ennenvanhaan konsanaan.Meidän on kuitenkin pysyttävä pois juoksupojan roolista ja toimittava kuten muutkin länsimaat.Suomalaiset kyllä tietävät miten venäläiset yrittävät taas "kusta" muita silmään hajoita ja hallitse menetelmällä.Ollaan aluksi niin "lipeviä" mutta jos lopputulos ei heitä miellytä niin uhkaillaan.Tämä ei ole meille mitään uutta,mutta joissakin maissa sitä vieläkin "kauhistellaan".Heidä kulttuurinsa on vaan niin toisenlainen mihin me täällä lännessä olemme tottuneet.

Äänestä

missä enemmän hymyillään yhteisissä valikuvissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ETYJ järjestelmää kirjoitti:

sillä se tarkkailee ovatko vaalit olleet rehelliset. Siksi hän haluaa nyt uuden turvallisuusjärjestelmän, jossa Venäjälle annetaan etupiiri eikä turhaan puhuta ihmisoikeuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu