onko samanlaista vääntöä kuten ennenkin?
hyvää kevättä mamuille, joo ja rassuille myöskin :)
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mahdollinen yhdistelmä..vai ainoastaan teoreettinen "optio"...?
Sama kuvio lienee hahmotettavissa kuin ennenkin... Teretuloo vaan taasen! Huomasin kun irtisanouduit ystävyydestämme profiilissani, mutta toivottavasti se johtui vain tuon nikkisi muuttamisesta...? "hyvää kevättä mamuille, joo ja rassuille myöskin :)" Oletkohan ottanut huomioon, mitä kaikkien "rassujen hyvään kevääsen" mahtaa sisältyä...??!
Hyysäreillekin! Tervetuloa synttäreille Bangkokiin :-) kotvasen kuluttua.
joo vaihdoin taas tähän tutumpaan nikkiin,eli ei mitään henkilökohtaista ollut poistin edellisestä kaikki galleria ystävät ja nykyisestäkin.
realisteille, jotka eivät ole rassuja sen enempää kuin hyysäreitäkään?
Työvoimapula puskee päälle kuin yleinen syyttäjä, leipäjonot pitenevät ja kieroutunut vastapuoli nimittää yhä aiheetta rasisteiksi tavallisia työssäkäyviä veronmaksajia, jotka eivät halua maksaa veroissaan eräiden pummilla elävien rikastajien ylisuuria lapsilaumoja, johon edes harvoilla työssäkäyvillä on varaa. Enhän kirjoittanut liian pitkää alkulausetta? :)
täällä päin,harmi just kun palkat alkoivat olemaan kohdillaan on se niin väärin.
Varsinkaan maailmanlaajuiseen lamaan, joten käytä minun puolestani ihan rauhassa työkkärin tukia, kunnes tilanne paranee. Itsekin piti palata jatkamaan koulua parin vuoden kohtalaisen rahakkaiden hanttihommien jälkeen. Olisin päässyt kolmella eri kerralla vakituiseksi erittäin raskaaseen fyysiseen työhön, mutta katsoin aiheelliseksi välttää jo muutamassa kuukaudessa aiheutuvaa nivelrikkoa - Phyi. :E Minun puolestani ankkurilapsiin ym. väärin perustein turvapaikkaa hakeviin tuhlattavat rahat pitäisi käyttää mielummin homekoulujen -ja päiväkotien peruskorjaamiseen, tai kokonaan uudelleenrakentamiseen. Se saattaisi tuottaa jopa sinulle töitä, jos nuo työt kuuluvat ammattisi piiriin. http://hommaforum.org/index.php?PHPSESSID=7b37b5bf105ceb8e43684b6824cf8959&action=dlattach;topic=5805.0;attach=1910;image http://hommaforum.org/index.php?PHPSESSID=7b37b5bf105ceb8e43684b6824cf8959&action=dlattach;topic=5805.0;attach=1908;image Etusi ovat ainakin osittain yhteneväiset meidän "rasistien"
vielä on parantamisen varaa
näyttää olevan, ainakin viestit poistuvat vauhdikkaasti, moveri ei oo keksinyt mitään asiallista kunhan jankuttaa. sharyn ny joskus innostuu mutta muuten melko tylsää.