Onko enää olemassa yhtään

joka EI lähetä veroilmoituksia sähköisesti?
3345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varmaan näissä yhden miehen/naisen toimistoista löytyy vielä niin takapajuisiakin toimistoja.

Äänestä
  • Itse lähetän edelleen veroilmoitukset ja alv-ilmoitukset paperiversiona. Sen verran yksinkertaiset lomakkeet, joten ei maksa vaivaa vaihtaa käytäntöä johon on tottunut.

    Äänestä

tehdä jotain sellaista muutosta josta ei ole itselle mitään hyötyä. Tuo sähköinen ilmoitus hyödyttää ainoastaan verottajaa. Saa irtisanoa sieltä väkeä kun porukat tekee kaiken itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tilitoimistoa kirjoitti:

joka EI lähetä veroilmoituksia sähköisesti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu