Luottotietojarjestelma on syntynyt kuolleena.
Neuvon kaikkia luottotiuetomerkinan saaneita jarjestaytymaan ja vaatimaan luottotietojarjestelman valitonta purkamista.
Neuvon ko. henkiloita lopettamaan velkojensa maksamisen valittomasti, seka vetamaan kaikki talletuksensa ulos pankeista. Neuvon KAIKKIA velallisia lopettamaan velkojensa maksun valittomasti, seka vaatimaan koko lainasummaa ulos kateisena.
Jos vain 10% talletuksista otetaan pois pankeista, koko pankkijarjestelma romahtaa. Tama johtuu siita, etta pankit ovat lainanneet ulos rahaa jota ei ole olemassa.
Jos olet menettanyt asuntosi velkasaneerauksen yhteydessa, neuvon sinua valtaamaan asuntosi uudelleen. Pankki ei voi pidattaa kiinteaa omaisuutta rahaa/omaisuutta vastaan, jota ei ole ollut olemassa pankin nimissa ennen kuin laina on myonnetty.
Jos poliisi tulee paikalle johtuen, ota kohdehenkilot kiinni tarvittaessa kayttaen voimaa. (muista varoituslaukaus, seka poistumiskaksu ennen aseen kayttoa jotta kansalaispidatys on lainvoimainen). Heilla ei ole oikeutta ottaa kiinni henkiloa ilman todistettavaa epilysta rikoksesta. Oman omaisuuden kayttoonotto ei ole rikos.
Jos 100 000 velallista tekee taman samanaikaisesti, luottotietojarjestelma seka pankkijarjestelma romahtavat. Tama antaa pohjan valtion seka talouden uudelleenjarjestamiselle proletariaatin kollektiiviset intressit huomioonottaen.
luottotietojarjestelman poistaminen
FARC
3473
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tämä kun toimi NIIN hyvin Venäjällä vuonna 1917...
Luuletko että varattomat luuserit menestyisivät siinä äärimmäisen kovassa väkivaltakierteessä, jonka tuo toiminta aiheuttaa? Eivät ne ole pärjänneet siistimmässäkään yhteiskunnassa. Nähtiinhän tuo vuonna -18 miten siinä käy. Go ahead, punk. Make my day.
ne 14,96 euroaan sieltä tililtä, kaverit kans. Saas nähdä kiinnostaako ketään ja horjuttaako mitään. Ja pankki on kyllä jo myyny sen sun ulosmitatun kämpän eteenpäin. Joten toisten viattomien ihmisten kotiin tunkeutuminen menee kyllä niin reippaasti rikoksen puolelle että pääset ainakin häkkiin, todennäköisemmin myös hoitoon. Toivottavasti kämppäsi uudella isännällä ei ole metsästysharrastusta, veikkaan nääs että hänellä voi olla suurempi motivaatio puolustaa kotiaan ja perhettään aseellisesti hörhöjä vastaan kuin sinulla. Vaan entäpä ne velattomat? Jonkun tilaston mukaan noin puolet suomalaisista on ihan velattomia ja pärjää omillaan. Ja jokainenhan on ottanut velat ihan omasta tahdostaan ja vakuuttanut että pystyy ne takaisin maksamaan - eihän niitä olisi muuten edes myönnetty. Vastaan hannaaminen on omien lupauksiensa syömistä.