Ei ikinä Natoon Israelia.
Norjan syyttäjät ottavat tutkiakseen syytöksen Israelin johtajien sotarikoksista Gazan palestiinalaisalueella. Asian on laittanut vireille joukko norjalaisia asianajajia. Norjassa hyväksyttiin äskettäin laki, joka mahdollistaa syytteet sotarikoksista, kansanmurhasta ja rikoksista ihmisyyttä vastaan, vaikka ne olisi tehty muualla kuin Norjassa.
Israelin rikokset syyniin
- Tasik Alik _
2153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olisi todella hieno asia että länsimaatkin joutuisivat sotarikoksista tuomituksi.Olenkin ihmetellytkin, vaikka Usa ja Israel menisivät toisten maaperälle sotimaan,ja tappavat siviiliä ja tuhoamaan täydellisesti ne aina pääsevät kuin koira veräjästä,Yhdysvllat vetoavat terroristiin ,ja ydinaseisiin.Irakiin hyökättiin ydinaseisiin vedoten, ei löytynyt aseita,vaan öljy kiinnostaa.Nytten Israel meni Gaasaan ja tuhosi täydellisesti,muut maat seisoo tumput suorana,tämäkö on sitä helevetin natoa saa mennä minne huvittaa.
Sekin on tutkittava, että onko israelilaisilla oikeus rakentaa betonisuojia suojakseen kun heitä ystävällisesti ammutaan raketeilla. Menee toisten hyvät raketit hukkaan!