Kun ihminen lakkaa uskomasta Jumalaan (eikä usko enää mihinkään), hän uskoo mitä tahansa.
G.K. Chesterton
Eksytetyt.
eikkari7
13438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Väärin,älä u s k o tuon miehen ajatukseen.
ollut oikea kristitty, se oli katolilainen, mitä sinä sellaista siteeraat?
en tienyt.tosin löysin vaa ton lauseen tost. http://punainenvalhe.blogspot.com/2009/03/nwo-miehet-kokoontuu-obama-tapasi.html
kaiken lisäksi kreationisti, ei sellaista voi ottaa vakavasti.
kenties jotain omaakin sanottavaa, mutta hetken kiimassasi unohdit sen? Vai oliko se sinun osuutesi esitetty siellä suluissa? Mitä tuohon lausumaan tulee, niin tyhmempää ei taas olekaan vähään aikaan kuultu. Onnitteluni.
Shalom.Jeesus rakastaa sinua konna.
"Jeesus rakastaa sinua konna." Moni muukin virtuaalihenki rakastaa minua.
"Moni muukin virtuaalihenki rakastaa minua." ...ja tahtoo jopa syörä sut suihinsa mäkkärissä... http://www.funny.com/cgi-bin/WebObjects/Funny.woa/wa/funny?fn=CLEZQ&Funny_Pictures=Turtle_Burger
Tuo jos mikä on eläintensuojelurikos! Pistän juristini asialle ja kerään mäkkäriltä muutaman millin. Kiitos vinkistä:)
olet oikeassa, mutta ateisti ei tätä oivalla, koska hän jättäytyy yksinomaan elämän vietäväksi!
oli oikeassa? Eihän se esittänyt mitään omaa mielipidettä.
Ateismin sijaan on parempi uskoa Jumalaan, joka esim: -Hävitti lähes koko ihmiskunnan lapsineen ja vanhuksineen vedenpaisumuksessa -Hävitti Sodoman ja Gomorran lapsineen ja vanhuksineen -Lähetti karhut syömään pikkupojat -Paadutti faaraon sydämen niin, että voisi Itse murhata Egyptin esikoisLAPSET -Antoi ensin Moosekselle tehtävän, mutta heti sen jälkeen aikoi murhata Mooseksen perheineen. Perheen pelasti vain se, että Sippora silpoi lapsensa sukuelimet -Rakastaa ihmisiä niin paljon, että kiduttaa ikuisesti niitä, jotka eivät palvo Häntä. Hieno kaveri! -Rääkkää Jobia pelkästää omaksi huvituksekseen -Käskee Aabrahamin uhraamaan LAPSENSA pelkästään testatakseen tämän uskollisuutta -Tämä kaikkivoipa ja tulevaisuuden täysin ymmärtävä olento ei kuitenkaan nähnyt sitä, että ihmiset eivät tottelisi Häntä, vaan söisivät tämän omenat -Oli niin sadistinen, että antoi kiduttaa omaa poikaansa. Todella esimerkillinen isä! -Antoi Pyhän Pietarin murhata Ananiaksen Pyhällä Hengellä Kyllä näin mukavaa heppua on suorastaan pakko palvoa!
Jos yhden lainauksen perusteella pitäisi asian tila todeta, niin eipä ole/ollut G.K. Chesterton kovin fiksu sälli.