Samaan aikaan, kun Euroopan Neuvosto korruption vastainen elin vaatii Suomen lisämään poliittisen toiminnan rahoituksen avoimuutta, käytäntö on täällä täysin bysanttilainen. Kun KEPUn puoluesihteeriltä Jarmo Korhoselta kysyttiin puolueen EU-vaalibudjetin suuruutta, vastaus hehkui avoimuuttaan: - "En kerro!" Puoluerahoitusta selvittelevällä Lauri Tarastilla on toivoton tehtävä. Tuntuu, että KEPUlla ei näissäkään vaaleissa ole puhtaat jauhot pussissa.
KEPU salailee EU-vaalibudjettiaan!
8
254
Vastaukset
- joukolla
Timo Soinia perusrehellistä kansan miestä. Ei tule vanhoilta puolueilta rehellisyys esiin ennen kuin äänestyskäyttäytymisellä pakotetaan.
- juttakaan kerro
miltä liitoilta satoi satoja tuhansia, tuumasi vain - "En kerro!" . Puoluerahoitusta selvittelevällä Lauri Tarastilla on toivoton tehtävä. Tuntuu, että DEMULLA ei näissäkään vaaleissa ole puhtaat jauhot pussissa.
- vaikka
persuille.
- Demareilla ei
ole tarkoituskaan ola rehellinen missään asiassa, niinkauan kuin tyhmiä kusetettavia, ja rosvottavia riittää. Kuminaama Urpilainen ei tarvitse vappunaamaria. Sairas on tuo bimboblondi mieleltään. Sen näkee jo eleistä, että hermot on riekaleina. Mitähän "mielialalääkkeitä" lie popsinee. Taitaa olla sossuila oma ihmepilleri, kun ne on kaikki tuollaisia ketkuja.
- pois, kun Soini
vaikka kirjoitti:
persuille.
poistuu Europarlamenttiin kristillisten äänillä.
- sinä
Demareilla ei kirjoitti:
ole tarkoituskaan ola rehellinen missään asiassa, niinkauan kuin tyhmiä kusetettavia, ja rosvottavia riittää. Kuminaama Urpilainen ei tarvitse vappunaamaria. Sairas on tuo bimboblondi mieleltään. Sen näkee jo eleistä, että hermot on riekaleina. Mitähän "mielialalääkkeitä" lie popsinee. Taitaa olla sossuila oma ihmepilleri, kun ne on kaikki tuollaisia ketkuja.
pässi.Kaikille puolueille kelpaa puoluetuet jos niitä tarjotaan ja nykyinen hallitus katsoi viisaudessaan olla tiukentamatta puoluerahoituksen avommuus säädöksiä,ihmekkös tuo,onha Kokoomuksella ja Kepulla oma lehmä ojassa.
- valehtelis
Kepu pettää aina.
- ne varmaan oli
hoh, hoh, hooooooooo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837