Eli mun naapurissa asuu uskovainen mutta hyvin pantavan näköinen muija. Nyt se väittää, että avioton seksi olisi jotenkin väärin. Kuulemma raamttu tai joku semmonen väittää noin. Mun mielestä taas uskovaisella naisella on velvollisuus antaa, jos joku sitä haluaa. Näiden hihhuleidenhan mielestä aborttikin on väärin, koska elämä on pyhää tai jotain sinne päin. Aivan samoin yhdynnästä kieltäytyminen on rikos jumalaa kohtaan. Sehän estää elämän syntymisen. Voisiko joku kertoa miten mä saisin tuon koppelon vakuuttuneeksi kannastani? Se ei tällä hetkellä halua enää edes kuunnella mua.
tarvii apua
....
4271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
(Luk 17:1-2) Ja hän sanoi opetuslapsillensa: "Mahdotonta on, että viettelykset jäisivät tulematta; mutta voi sitä, jonka kautta ne tulevat! Hänen olisi parempi, että myllynkivi pantaisiin hänen kaulaansa ja hänet heitettäisiin mereen, kuin että hän viettelee yhden näistä pienistä. Ja Juudas Iskariotista Jeesus sanoi, että parampi olisi ollut, ettei hän olisi syntynytkään.
Mene naimisiin sen koppelon kanssa, niin saat ryskyttää sitä niin paljon kuin jaksat!! Seksinhimosi tyydyttämiseen ei koppelo suostu, mikä on oikein. Opitpahan sinäkin itsehillintää ja seksistä kieltäytymistä. Seksinhimosi vie sinut vielä perikatoon.
mähän olen tekemässä vaan jumalan työtä. sekin pökkäsi paksuksi jo naimisissa olevan muijan ja jätti toukan toisen elätettäväksi.
Otapa käyttöösi sitten se nyrkkimuija. Ja jos se ei riitä, niin en voi mitään. Kovat ovat ajat sullakin, jos seksittä jäät, kun kädet kulkevat mukana. Se on vähän sama asia kuin keittiössä työskentelevä valittaa nälkäänsä, vaikka ruokaa on kaapit täynnä. Ota ruokaa kaapista ja syö, hömötintti.