miten se siis peritään? jos se on yksi lasku kerran vuodessa joka putoaa postiluukusta niin miten käy jos en maksa koska en seuraa Ylen ohjelmia.Siis meneekö se perintään ja sieltä ulosottoon? eli jos näin on niin sanktiot vain koventuvat eli ENEMMÄN UHKAA NIIN KYLLÄ SE SIITÄ..
mutta mites sadattuhannet työttömät ja muut yhä lisääntyvä rupusakki,mistä helvetistä sitä rahaa lisää revitään kun on jo ilmankin tekemistä.
siis hetkinen
Mediamaksu
2104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
kertasummana vaiko osissa, ja miksi eivät ota suoraan veroina jos kerta pakollinen? Nyt tämä maksun maksaminen aiheuttaa sen että niin sanottu "potutuskäyrä" kasvaa ja moni hankkii television ihan vain siksi että sen käytöstä on pitänyt maksaa, ja tätähän tässä haetaan, kaikki tv-propagandan piiriin pois netistä väkisin. Noh, jospa jätän silti hankkimatta koska maksoi tai ei niin tv ei kiinnosta. Hullua tämä maailma kohti on menossa.
diesel- ja turbovero sekä veronmaksukyvyn alenemisen mukaan määräytyvä lisävero. myös ilmaston muutosvero sopii heille,koska ei ole mitä tehdä tai kuluttaa. em. on vain sopimusveroa.