Nyt tulee vasemmsiton malli.
Ei kelpaakkaan nyt kaikille vasureille.
Puhutteluun Jutan ja karva Korhosen luo.
Vasemmisto vinkunut Yle maksua
Väärin sammutettu !
3162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jot5ka eivät ole maksaneet TV-lupamaksuja. Ovat maksattaneet muilla ja olleet vapaamatkustajina. Arvatenkin Kokoomuslaisia huijareita. Jäihän se Sasikin(kok.) kiinni maksamattomasta TV-luvasta. Samanhenkinen porukka parkuu nyt täällä.
Toimikunta oli yksimielinen esityksessään. Siihen kuuluivat mm Keskustan ja Kokoomuksen kansanedustajat. Toimikuntaa johto Keskustan kansanedustaja. Ei se nyt ihan ole vain demareiden syytä koko mediamaksuhanke. Joten katsele televisiota ja kuuntele radiota. Ja ohjelmia joita luottamusta herättävä Yleisradio toimittaa. Maksa maksusi ja älä katsele tai kuuntele ilmaiseksi
maksuja. mm. autokatsastuksen sikamainen rahastus, TV-lupa (Ylen palveluan en ole käyttänyt, enkä tule käyttämään) ym. ym. Politikkojen nerokkaita ajatuksia joita heille idioottimaisuuttaan hja tosielämästä erkaantuneen syntyy.