Demarit viis veisaa pelisäännöistä

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/04/864976 SDPn vaalituet aivan toisen mittakaan tukia kuin porvari puolueilla ja mikä pöyristyttävintä ne on otettu veronmaksajien rahoista heiltä kysymättä.
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lienee jokain puolue ottanut rahaa TISKINALTA. Toisit miljoonia toiset satasia, ihan yht iso synti silti. Monoo kaikille edustajilla ja rahat kansalle takas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pistää vihaksi kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/04/864976 SDPn vaalituet aivan toisen mittakaan tukia kuin porvari puolueilla ja mikä pöyristyttävintä ne on otettu veronmaksajien rahoista heiltä kysymättä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu