Sanokaahan vanhemmat ihmiset,miksi te olette esim.kaupoissa kauheita valittajia ja turhasta ei me myyjät todellakaan voida vaikuttaa myymälöiden valikoimiin, emmekä voi sillekkään mitään jos jotain tuotetta emme ole saaneet tai olemme sen poistaneet huonon laadun vuoksi.
Miksi haluatte pahoittaa mielemme ja ehkä koko päivän/viikon valittamisellanne.
Kovasti yritämme kuitenkin teidän asiakkainne puolesta tehdä,mutta ehkä henkilökuntaa liian vähän emmekä aina kerkiä
T:Usein itkien kotiin vaikka kaikkensa yrittänyt
vanhemmat ihmiset
kumma kumma
8234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
eivät taida lukea tätä palstaa, vaikka syytä olisi lukea ainakin asiallinen kirjoituksesi.
Kylläpä me vanhemmat ihmiset olemme sitten aina tiellä ja vaivaksi.
Sinä myyt niin sulle valitetaan jos tuotteessa vikaa, sehän on selevä! Mutta, älä ota sitä henkilökohtaisesti, tietenkään, vikahan ei ole sinussa, ellei kyse ole palvelusta. Asiakkaathan valittavat monesti myös turhaan, asiakaspalvelu on sellaista, jos ei kestä, kannattaa hankkia muuta työtä, sorry!
juttu aasiakas-palstalle, jotta voisi vähän purkaa paineita.
Oikeassa olet väärä palsta,en muuten itsekkään ole mikään nuori enään 45v. Mutta sen olen huomannut kuitenkin vielä lisätäkseni,että nuoret ihmiset tosi harvoin valittaa mistään,he ottavat toisen vaihtoehdon jos jotain ei satu olemaan. Ei pahalla,on tosi tosi ihaniakin vanhempia ihmisä,ehkä he paremmin toimeen tulevat ovat niitä jotka herkemmin valittavat mitään tai ketään ajattelematta. Muuten kyllä tykkään työstäni,jos kiire ja vaatimukset ei ole niin kovat. Työtään ei aina voi niin vain valita!!!
Pitäisiköhän Sinun miettiä asenne,-tai työpakkamuutosta.Onko tuo sinun nimittämäsi, vanhusten valitus, mielestäsi aiheetonta? Ehkä vanhemmat eivät lääkärin neuvosta voi käyttää kaikkia sinun tarjoamiasi tuotteita ja sen vuoksi häiritsevät sinua kysymyksillää? Ehkä me vanhemmat vain olemme hinta-ja laatutietoimempia, kuin te kireiset nuoret.
Valittaa toki saa,autan mielelläni,mutta jo se ylimielinen ja halventava asenne. Ja niinkuin sanoin suurin osa asiakkaista on kuitenkin ihania ja heitä on vanhemmissa sekä nuorissa. Jokaisen pitäisi joskus kokeilla palveluammattia,niin tietäisivät mistä puhun. Ja suoraan sanoen nykyään lähinnä naurattaa ja huvittaa ne ikävät asiakkaat. Kohtele muita niinkuin haluaisit itseäsi kohdeltavan. Mukavaa viikonloppua kaikille!
Ei se ole iästä kiinni. Nuoresta paskiaisesta tulee vanha paskiainen. Se on fakta.