Jussi Halla-aho on yksi meistä, hyvä tyyppi ja reilu jätkä joka sanoo asiat suoraan. Halla-aho ei ole mikään rasisti, kun taas Timo Soini ei halua sanoutua irti rasismista. Halla-aho uskaltaa silti kritisoida ilmiöitä joista ei puhuta. Tai ei puhuttu, ennen Halla-ahoa. Jos Suomen maahanmuuttopolitiikka järkevöityy, se on yksin Halla-ahon ansiota. Halla-aho on lyönyt faktat pöytään, ja niiden edessä valtaeliitti on voimaton. Soini ei tähän kyennyt, koska Soini ei tätä edes halunnut.
Halla-aho on KANSANTRIBUUNI
Kannatan!
9235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Moni masentunut äänestäjä on saanut uutta toivoa. Emme enää ole eliitin armoilla. Kansanliike nousee ja puhdistaa Suomen. On hienoa elää tällaisena sankariaikana. Jokaisen sukupolven täytyy voida osallistua isänmaan puolustamiseen, olen onnellinen että saan olla tässä kaikessa mukana.
Poliittisin vaikuttimin operoiva valtakunnansyyttäjäntoimisto sekä korruptoinut poliittisen eliitin persettä nuoleva oikeuslaitos sen sijaan ovat vakava uhka demokratialle!
sekä Halla-ahoa ja Soinia. Molemmat vastustavat pakkoruotsia ja haluavat kielivapautta suomalaisille orjuudesta. Perussuomalaisten on vaikea tuoda asiaa esille koska muutama pakkoruotsittaja on soluttautunut puolueeseen ja media on kielipolitiikasta sensuurin vallassa. Oli valtava edistys että Heikki Tala pääsi tänä aamuna TV:n väittelemään pakkoruotsista Melinin kanssa.
Soinia emme voi kannattaa enää mistään hinnasta. Ainoastaan jos Soini pyytää Halla-aholta anteeksi selkäänpuukottamista, asiaa voi harkita. Soinin on nöyrryttävä kansantribuuni Halla-ahon edessä!
anteeksi. Puoluetta ei saa vahingoittaa repimällä sitä puoleksi.
Soini on aina kaikessa oikeassa, nyök nyök. Soini on aina kaikessa oikeassa, nyök nyök. Soini on aina kaikessa oikeassa, nyök nyök. Soini on aina kaikessa oikeassa, nyök nyök...
oppositiolle. Waltaapitävien puudelina hän on onnistunut vuodesta toiseen tukahduttamaan todellisen opposition äänen. Kiitokseksi siitä Soinia on suitsutettu punamediassa vuodesta toiseen vailla pienintäkään kritiikkiä. -Soini pettää AINA ja omansa hän pettää AINA ensimmäisenä!
täällä vain jaksaa pitää kevätkarkeloitaan! Nyök, nyök!
käännäppä takki yhtä ketterästi... http://nalkakorpi.wordpress.com/2009/04/23/halla-aholaiset-takinkaantajat/