http://www.taloustutkimus.fi/tuotteet_ja_palvelut/puolueiden_kannatusarviot/puolueiden_kannatusarviot_2009/
Kannatus laskee kuin lehmän häntä. Varmaan kohta tulevassa seuraavassa gallupissa mennään jo alle tuon maagisen 3,5 % ! Ei ihme että Thors on paniikissa. Ruotsinkielisetkin ovat jo hylänneet puolueen. Käsittämätöntä, ettei puolueen sisällä ymmärretä siirtää täti Asterixia syrjään.
RKP:n kannatus olematonta
Slarvinisti
4338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vai peräti kurjalta? Riippuu tietenkin siitä, kuka katsoo. RKP 4,6 % eduskuntavaalit 2007 4,7 % kunnallisvaalit 2008 4,4 % tammi1/2009 4,3 % tammi2/2009 4,2 % helmi/2009 4,0 % maalis/2009 3,5 % maalis2/2009
Ahdasmielisyys on Rkp:n tunnusmerkki. Se paljastuu tämän videon puolivälissä missä Perussuomalainen kannattaa valinnan vapautta ja rkp:läinen vastustaa valinnan vapautta. http://areena.yle.fi/toista?id=2155336
Mutta... ketä me vihaamme kun RKP on poissa? Ja ketä me sen jälkeen syytämme pakkoruotsista ja kaikista muista kauheuksista?
sille