ISÄNMAAN RYÖSTÄJÄT

Kuka tai keitä ovat ilmeisesti ihmisen hahmoa käyttävät markkinavoimat…

Talouslaman syntyhistorian raamit ja ns. pankkikriisin "hoidon" rakenteet

Sensuroimatonta tietoa!
http://www.promerit.net/index.html
9212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

nousee, kunhan kansa ja MEDIA herää!!!

Äänestä
  • ... se kohu luuraa?

    Eipä taida kansa herätä, mediasta nyt puhumattakaan!

    Kas kun ketään ei KIINNOSTA.

    Äänestä

  • Kaameaa kirjoitti:

    ... se kohu luuraa?

    Eipä taida kansa herätä, mediasta nyt puhumattakaan!

    Kas kun ketään ei KIINNOSTA.

    http://www.promerit.net/index.html

    Äänestä


pimittämään tietoa? Alkaako polttaa ja ketä?

OLIKO LAMA LUONNONMULLISTUS?
(Yrittäjyyttä puolustaneen professorin lausunto)

Miksi demokraattinen valtio ei puolustautunut vaan suostui maksamaan kuuliaisesti pankkituen sekä salli pienten ja keskisuurten yritysten joukkoteurastuksen ja tätä seuranneen massatyöttömyyden?

Kuka tai keitä ovat ilmeisesti ihmisen hahmoa käyttävät markkinavoimat ja millä keinoilla hän tai he ’painostivat’ hallituksen pankkitukeen ilman ehtoja?

Osoitteesta
http://www.promerit.net/index.html

Äänestä
  • näkyvät tekevän kaikea aikaa. Eihän sellaisilla joutavilla löpinöillä ole todellakaan muu kuin palkin vierittäminen tarkoituksena. Kyllä keskustan työskentely on ala-arvoista. Nyt tiedän kun olen tänään seurannut tätä touhua.

    Äänestä

  • Juu, kaamea kiire. Onneksi meidät pelastaa Maisa, tuo kansakunnan VALO, ettemme vajoa tietämättömyyden pohjattomaan kuiluun.

    Vahinko, että Maisa on mennyt vipuun ja uskoo tuollaisia kyseenalaisia nettisivustoja, joita tämä verkko on pullollaan.

    Markkinavoimillakin on ihmisen hahmo. Hui, eihän tässä uskalla pian lähteä edes kuusta metsästä hakemaan...

    Äänestä

  • vietiin toimeentulo monelta perheeltä!
    Ja Haavisto ja Härmälä vain rasvaavat mahaansa.

    paskiaiset

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maisa kirjoitti:

Kuka tai keitä ovat ilmeisesti ihmisen hahmoa käyttävät markkinavoimat…

Talouslaman syntyhistorian raamit ja ns. pankkikriisin "hoidon" rakenteet

Sensuroimatonta tietoa!
http://www.promerit.net/index.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu