Tietääkö kukaan hyviä leiri paikkoja? Mielellään Etelä-Suomessa. Haluaisin tietää tallin nimen, opettajan, montako hevosta ja ponia on, onko SRL:n hyväksymä, kotisivut (jos on), leirien hinnat...ym,ym!
Hyviä leiri paikkoja?
Emmuh
6500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No täs o yks hyvä pakka jonne mäki noon jo toist kertaa menos...Nimi suomen hevospalvelu keskus.
Se o Kokemäel ja mäki asun eteläsuomes aj sinne kestää ehk noin kaks tuntii ajaa mut mua se ei ainakaa haittaa...heppoja on no sen voit kattoo sivuilt...on srl:n hyväksymä.. Kotisivu o
www.su-he.net...Tää o hyvä paikkaa!
Joo, saatan mennä tän tallin leirille! Saako siel ratsastaa ihan miten haluaa? Eli et ei oo opetusta??
joo se o vuokrausleiri ja siel saa ratsastaa 2-4 tuntii iha ite ettei oo opetust mut jos haluu ni voi ottaa ohjattui tuntei mut ne maksaa...kannaattaa varaa nopee koska ne paikat träyttyy nopee
Perniön ponitalli
-opettaja Satu Aittamäki
-hevosia ja poneja on yhteensä.. öö.. ainakin yli 10 en muista tarkalleen
-on SRL:n hyväksymä rats.koulu
-hinnat n.300€ 5pv leiri
-Lisää tietoa saa tuolta-> www.ponitalli.net
Maalaiskartano Pihkalaa (sijaitsee Kestilässä) en tiiä, mutta voi olla ehkä vähä liian pitkä ajomatka etelästä. Kotisivut on, käy kattoon sieltä tarkempaa tietoa. SRL:n hyväksymä talli, mahtavat maastot, ihanat hevoset ja ponit ym..! siellä ratsastetaan omia taitoja vastaavassa ryhmässä. Leirillä oppii paljon uutta! Käy kurkkaan.. :)
http://www.maalaiskartanopihkala.fi
tässä ois: http://www.relanderinponitalli.fi mut tää on kylläkin itä-suomesta!!