HAH HAH HAH! Silmukka kiristyy jatkuvasti rasistien ympärillä! Nauttikaa vapaasta ilmasta vielä kun voitte, koska sitä ei teille enää kovin kauaa tulla suomessa suomaan. Pian jyvät erotetaan akanoista, ja te, ihmiskunnan alin ja saastaisin kuona, huuhdotaan alas kehityksen viemäristä! Uusi edistyksen, monikulttuurisuuden ja aidon suvaitsevaisuuden aika on toden teolla alkanut!
_____________________________________
MTV3 KOTIMAA Torstai
Rikoslain muutos kurittaa rasisteja
Vuodenvaihde on tuonut muutoksia
useisiin keskeisiin lakeihin.
Rikoslain uudistuksen myötä esimerkiksi
suhtautumista rasismiin on kovennettu.
Jatkossa rikoksen rasistinen motiivi
voi olla peruste kovempaan rangaistuk-
seen. Uutta on myös se, että tavallinen
kansalainen voi jatkossa käyttää
tarvittaessa voimakeinoja ottaessaan
kiinni pakenevaa rikollista.
Kansaneläkelaitoksen etuuksissa suurim-
mat muutokset koskevat lapsiperheiden
etuuksia. Esimerkiksi ensimmäisestä
lapsesta maksettava lapsilisä nousee
10 eurolla kuukaudessa.
Lisätietoa digipalveluista 314-315
_____________________________________
MTV3 KOTIMAA Torstai
Rikoslain muutos kurittaa rasisteja
Vuodenvaihde on tuonut muutoksia
useisiin keskeisiin lakeihin.
Rikoslain uudistuksen myötä esimerkiksi
suhtautumista rasismiin on kovennettu.
Jatkossa rikoksen rasistinen motiivi
voi olla peruste kovempaan rangaistuk-
seen. Uutta on myös se, että tavallinen
kansalainen voi jatkossa käyttää
tarvittaessa voimakeinoja ottaessaan
kiinni pakenevaa rikollista.
Kansaneläkelaitoksen etuuksissa suurim-
mat muutokset koskevat lapsiperheiden
etuuksia. Esimerkiksi ensimmäisestä
lapsesta maksettava lapsilisä nousee
10 eurolla kuukaudessa.
Lisätietoa digipalveluista 314-315
Vastaukset 12
Vanhimmat
ihana herätä aamuisin uuteen päivään rasistina ihmiset hoi olkaa avoimesti rasisteja niin maailma pelastuu
Sen joka on kalliilla paikalla Eirassa?
Vosit myös laittaa sivustollesi http://www.geocities.com/latinisti_freestyler/ maininnan tavasta kirjoittaa myös nimimerkkien Suvaitsevainen, Antifasisti ja Antirasisti takaa. Kaikki eivät välttämättä ole tajunneet, että niitä oikeita Antirasisteja onkin vain yksi.
Todellista antirasismin peruskamaa tämä monipersoona! Sotilasarvo tosin antaa ymmärtää, että hän on ollut tamperelaisessa mielenterveyshoitolassa samalla osastolla kuin eräs monarkistinen "reservin eversti".
Yhteisiä piirteitä tuntuvat olevan myös monipersoonallisuus, kiivas kielenkäyttö, hurjat uhkaukset ja ennenkaikkea suuruusharhat. Avohoitoon siirtyessä annetut lääkkeetkin ovat päätyneet samaan osoitteeseen eli lähimpään roskikseen!
Milloinkahan "Antirasisti" alias "Freestyler" mahtaa poiketa "abduktiohuoneen" kautta Kuussa? Kaupunki, (Kuun takapuolella) ei kuitenkaan liene nimeltään Walhalla Town?
"Todellista antirasismin peruskamaa" ?
Antirassi ja friistailer kuuluu Sepi Lehdon kanssa samaan hörhöryhmään.
Tyypillistä sokeutta "rasistilta" vai tahallista vastaanväittämisen vähättelemistä/tukahduttamista
käymällä helpoimman vastustajan kimppuun ja toteamalla että onpas heppoista porukkaa?
Samalla tavalla "rasistit" voidaan tuomita piilohomoiksi, mielisairaiksi, teinixeiksi, vähälahjaisiksi ja kusipäiksi tänne kirjoittavien "rasistien" kirjoitusten perusteella.
Heppoista porukkaa. :)
Olet patologinen tapaus. Kuulostat jo ihan kiihkouskovaiselta, yhtä hillitty ja järkevä.
Väännä sitä idealismi-napikkaa vähän pienemmälle niin muutkin kuin sinä saavat happea...
kuis kävi
Ai kuis kävi? No näin kävi: Joku ääliö päätti nostaa yhdeksän vuotta vanhan viestin esille kun oma aivokapasiteetti ei riittänyt järkevän aloituksen kirjoittamiseen.
oisit kiitollinen, että joku teki sen sun puolesta. itehän sanot ettei sun oma aivokapasiteetti riitä aloituksiin
vai oikein rasisteihin iskettiin teksti-teeveessä
No kuinkas on käynyt 10 vuodessa?
Mitenköhän millään lailla voisi rasismia kitkeä? Puheita ja tekoja voidaan toki kriminalisoida, mutta ei ajatuksia. Hiljainen jupina ja syrjintä siis tulee jatkumaan, vaikka mitä lakeja tehtäisiin. Ellei opita ajatuksistakin rankaisemaan. Joskin ne tuskin muuttuvat rankaisemalla, joten on alettava rodunjalostuksella kitkemään rasismia pois. Mikä taas on melko rasistisen kuuloinen ajatus..
Kymmenssä vuodess
Viesti katkesi...
Kymmenessä vuodessa on tapahtunut persujen nousu. Eduskunnassa istuu Hakkaraisia ja Halla-ahoja, kunnanvaltuustot ovat täynnä kaikenlaisia kotitarvenatseja.
Hyvin on rasismia hillitty joo.