Pohatta poistui palstalta, mutta minä tulen palstalle. Vielä ei ole mitään sanottavaa, mutta kohta keksin jotain hullua ja naurettavaa. Raavin päätäni nyt että hilse lentää ja täit saavat kyytiä. Oho, näppis tukkeutuu. Se on moi, kone tilttas.
Saavun palstalle iloksenne!
mönkijä
18962
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Mutta kyl mjinä olisin siitä pohatasta tykänny enemmän, kun hän olisi nitä minki-turkei mjulle isoin dollarein ostellut'
Onko sulla monta rahaa?
Sitä tunkee ovista ja ikkunoista lahjakkuuteni ja iloisuuteni ansiosta. Annan tarvitseville mielelläni, koska näin pääsen paremmin taivaaseen, sitten joskus.
Siten sjina sovit huuhaa-väkeen hjuvin, kuten minäkin.
Iloista antajaa jumala rakastaa
Mitä on tarpeen, minkit naisille, susiturkit miehille ja itselleni saan hyvän mielen. Irinalle lisäksi pusu sulohuulille.
Toki niitä turkkeja voidaan ostaa, jos jotain "saa" itsekin...ei ole rahasta kiinni!
Viisas katsoo oman etunsa, myös mönkijä.
ettei mene tikkuja kynsien alle !
Mun pääni ei ole puuta vaan alabasteria.
Konserni hallitsee täällä. Kuten joka paikasssa...
Oikea Pohatta poistui iäksi palstalta.
Pohatta on täällä ja pysyy! Hänhän toimii Konsernin palveluksessa!
Mönkijä on saapunut ja palsta on hänen vallassaan. Odottakaa. Hänellä on pohatan varat ja oma älynsä. Lyömätön yhdistelmä. Konsernit ovat voimattomia.
Siis et ole oikein perillä! Konserni hallitsee kaikkea ja kaikkia. Ja Pohatta on edelleen meidän palveluksessamme. Joten painu takaisin kortistoon ja pää kiinni!
Lyön jalkani konserninne oven rakoon ja päästän kaikki halukkaat ja heitä on paljon, karkuun.
Valta on vaihtunut! Nyt alkaa mönkijöitten valtakausi. Pohatat maan rakoon, alimpaan hornaan vähinen pennosineen.
Saahan sitä unelmia olla, ei siinä mitään. Meillä vaan nyt sattuu olemaan raha ja valta ikuisesti. Mutta keskustele itseksesi täällä, me lähdemme Konsernin toimitalolle tekemään lisää rahaa...
Helppo sanoa, että mennään tekemään rahaa. Minulla on sitä jo nyt takataskussa ja massi pullollaan. Osingot tuottaa hela tiden. Naiset tänne vaikka heti, minkkiä järjestyy jos mulle järjestyy.
mitään valtaa ole. Konserninne on kahden miehen nyrkkipaja, jossain teollisuusalueen nurkassa, jossa sorvaatte keinuhevosia. Siitä on valta, loisto ja raha kaukana.
Sinä et varmaankaan ole nähnyt Konsernin toimitaloa. Muuten et sanoisi noin...