Miksi näitä sivarijuttuja ei kirjoitella tuolla huuhaa -osastolla kun sinne ne kuuluvat eivätkä kohtaan yhteiskunta.
väärä paikka
huuhaa
3212
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
taitaa täällä paltoilla yleensäkin messuta & mesota & riehua & esittää mieleipiteitään ne kellä ei intti oikeen putkeen mennyt ja olivat tyhmempiä kuin ne kaverit ketkä tajusi jättää väliin mokoman pelleilyn ja hommata vapautus tai mennä sivariin !
Juu pakko yhtyä tuohon. :>
Tosin ei mitään sivaria...
Mut se vapautuksen hommaaminen on ihan jees.
Nimittäin armeija. Palvelusaika oli loppupelissä mielekästä kun ei ollut rivimieshommissa. Sain koulutusta työelämään jota muutoin olisi ollut hyvin hankala hankkia ja tuli paljon hyviä kavereita.
Jännää, miten molemmat "puolet" (velvollisuuden suorittaneet ja vastaanpanevat lusmut) esittävät samat asiat puolustuksenaan ideologialleen. Tällä tarkoitan sitä että kuinka osaa omasta mielestä käyttää päätään ja joko ottaa palveluksesta hyödyn irti tai sitten osaa lopettaa leikin kesken.