Jani

Miusta Janin ois kuulunnunna voittoo.
Hannakin toki "ossoo" lauloo. Mutta "Hannoja" on jo nyt n. 13 tusinassa. Eli on liian tusinatavaraa. ja vetää melkein ainoastaan englanninkielisiä biisejä. Suomipoika lauloi kovaa ja korkealta. Ja lauloi minusta enemmän omana itsenään, oli luonnekkaampi esiintyjänä ja laulujen tulkitsijana paljon parempi.
7498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näitä tällaisia laulajia kuin Hanna ei ole kuin tasan 1 suomessa. Ja se on hanna Pakarinen. Janinkaan vertaista ei löydy. Älä ole katkera, oikea voitti!

Äänestä

mut kuka laulo melkein kaiken suomeks!!!!
Jani ei oo pop idol vaan pop idoli (2)!!!!!!

Äänestä
  • Minä olen tähän asti luullut asuvani Suomessa.
    Ja että täällä jo Suomalaisten itsetunnonkin takia pitäis käyttää enemmän omaa äidinkieltämme.
    Mutta kaikki kovat kundit ja Gimmat ei ole mittään ilman vieraita kieliä, millä pitää näyttää. Yhden kappaleen koko kisan aikana Hanna veti Suomeksi ja vain siksi kun tuomarit olivat valinneet sille sen kappaleen, että saisivat kuulla osaako tuo laulaa ollenkaan omalla äidinkielellään.
    Jani lauloi jo esikarsinnoissa monta englanninkin kielistä kappaletta, mutta et vaan huomannut kun olit sen Hannas lumoissa.

    Äänestä

Hetken huuman jälkeen Hanna ajelee taas trukkia, mutta väitän että Janista Suomi-musiikki sai kiintotähden. En malta odottaa Janin omaa tuotantoa, levyn ostan välittömästi. Onnea molemille!

Äänestä
  • Samaa mieltä. Hanna ura tulee oleen yhtä lyhyt kuin Ellenin mekko!

    Äänestä

  • Jani on Eppu Normaalin vääristynyt peilikuva.

    Äänestä

  • Minna kirjoitti:

    Samaa mieltä. Hanna ura tulee oleen yhtä lyhyt kuin Ellenin mekko!

    Hanna on tähdinlento taivaalla, koska sekoittuu liikaa toisiin tähtiin, eikä erotu massasta. Jani on kiintotähti. Smack!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mielipide kirjoitti:

Miusta Janin ois kuulunnunna voittoo.
Hannakin toki "ossoo" lauloo. Mutta "Hannoja" on jo nyt n. 13 tusinassa. Eli on liian tusinatavaraa. ja vetää melkein ainoastaan englanninkielisiä biisejä. Suomipoika lauloi kovaa ja korkealta. Ja lauloi minusta enemmän omana itsenään, oli luonnekkaampi esiintyjänä ja laulujen tulkitsijana paljon parempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu