niin väärin...

mitenköhän olis ollu, jos antti ei olis kertonu iltalehdel tai sanomil tukevansa hannaa...
koska kaikki antti fanit äänestivät tietty hannaa, ku anttikin tukee sitä. niin väärin jania kohtaan!
11757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Se oli antin kosto meitä heteroita kohtaan, hanna on antin bestis.. kuulema kaikil hompsuil on sellanen nainen..

Äänestä
  • jos naama on kuin petolinnun perse, niin mikä tae se on heteroudesta? Joskus heterokin on se hyvännäköinen.

    Äänestä

  • Outo juttu kirjoitti:

    jos naama on kuin petolinnun perse, niin mikä tae se on heteroudesta? Joskus heterokin on se hyvännäköinen.

    Antti nyt sattuu koko naisuutena9=) olemaan niin .... että voi. Kuka tässä pelkästä ulkonäöstä sanotnut mitää

    Äänestä

Sillä hanna oli ehdottomsti paras.Joutavaa spekulointia toi!!

Äänestä
  • EI TODELLAKAAN VÄÄRIN JANI OLI TURHIN KILPAILIJA!!

    Äänestä

  • Hanna rulaa kirjoitti:

    EI TODELLAKAAN VÄÄRIN JANI OLI TURHIN KILPAILIJA!!

    Jani oli kaikista kamalin kilpailija!!! ETTEKÖ TE JANIN FANIT VOI TAJUTA, ETTÄ JANI ON SURKEE, JA ETTÄ HANNA ON NIIN PALJON JANIA PAREMPI ETTÄ VOITTI KIRKKAASTI, ANTTI TUISKUN MIELIPITEET EIVÄT SIIHEN MITENKÄÄN LIITY!!! On aivan oikein että Antti sanoi mielipiteensä!! HANNA RULEZ, ANTTI VIELÄ ENEMMÄN!

    Äänestä

Joku, oot selvästi Jani-fani!
Mä en ainakaan nähnyt mitään Iltalehti-juttua!
Muistelepa tarkasti hetkeä ennen kuin Ellen sanoi että, Hanna voittaa! Mitähän Ellen sanoi? Ei kyllä oikein kuulosta siltä, että sen on aiheuttanut joku Iltalehti!

Äänestä
  • jos et kerran perjantain iltalehden tai sanomien juttu nähnyt, niin lueppa tämän päivän ilta-sanomat. varsinkin sivulta 17 ja otsikkona olisi, että antti tuisku rikkoi herrasmiessopimuksen.
    että näin...

    Äänestä

  • joku kirjoitti:

    jos et kerran perjantain iltalehden tai sanomien juttu nähnyt, niin lueppa tämän päivän ilta-sanomat. varsinkin sivulta 17 ja otsikkona olisi, että antti tuisku rikkoi herrasmiessopimuksen.
    että näin...

    Uskokaa te niin kun uskotte!

    Äänestä

Ja höpöhöpö, kyllä jokaisella on mahdollisuus
äänestää ihan oman maun mukaan. Ei tietty ollut kovin fiksua Antilta sanoa kenelle äänensä antaa, ajattelemattomasti teki, mutta ei varmaan tarkoittanut mitään pahaa. Uskon kuitenkin että koska Hanna sai niin ylivoimaisen äänivyöryn niin Antin sanomisilla ei ollut paljoakaan painoa.

Äänestä
  • Minusta on ihan ok, että Antti on rehellinen ja sanoo asiat kuten on. Minusta tuollaisen asian ketä äänestää idolsissa ja kuka on suosikki ei pitäisi olla mikään salaisuus. Ja kun sitä moneen otteeseen eri mediat utelevat niin miksi ei saisi sanoa omaa kantaansa asiaan? Minua taas ärsytti sellaiset ympäripyöreät vastaukset, kuten Chrisianin, ja erään toisen finalistin esittämät vastaukset siitä kun kysyttiin suosikkia niin vastaus oli että kummatkin on hyviä, ihan sama. Vaikka aivan taatusti heillä oli oma suosikkinsa, kunhan eivät uskaltaneet kertoa mielipidettään. Piti arkailla sitä asiaa että mitähän se toinen finalisteista ajattelee nyt kun minusta se toinen onkin vähän parempi. Niin mielellään kun olisi uteliaisuudesta kuullut sen rehellisen mielipiteen asiaan. Eihän siinä ole mitään pahaa. Ja se että Antin äänen antaminen Hannale olisi jotenkin merkittävästi vaikuttanut idols loppuratkaisuun niin en jaksa uskoa hetkeäkään. Onhan Hanna ollut muutenkin ennakkosuosikki, saanut ääniä ihan ilman kenenkään muun käskyjä tai ääni-testamentteja. mm. se 2 finaali joskus marraskuussa, silloinhan Hanna keräsi 70% annetuista äänistä Nyt vain 60. Se ei ainakaan kerro mistään sellaisesta että olisi hirveästi jotkut Antti fanien äänet ratkaisseet. Eiköhän Hannalla ollut niitä faneja jo muutenkin runsaasti että yks ja hailee jollain Antti fanien äänillä sanon minä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku kirjoitti:

mitenköhän olis ollu, jos antti ei olis kertonu iltalehdel tai sanomil tukevansa hannaa...
koska kaikki antti fanit äänestivät tietty hannaa, ku anttikin tukee sitä. niin väärin jania kohtaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu