Niin elikkä jos voisitte kertoo mielipitenne Aragornist eli Viggo Mortensenist..? Must se on maailman paras näyttelijä!
Mitä mielt ootte Aragornist?
Enazki
10753
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ihan paska....
Kaikki roolit samanlaisia. Se puhuu aina monotonisesti. Aragorniks se kyllä sopi, mutta olis varmaan löytynyt parempiakin näyttelijöitä kyseiseen rooliin.
se on iha paras!!!!!=)iha sika hyvin vetää aragornin roolin enkä vois kuvitellakkaan ketään muuta siihen osaan....
on aika rohkeasti sanottu kaverista, joka ei niin hirveän paljon ole tehnyt eikä ole ollut kuvioissakaan kovin pitkään. Maailman paras arviointia ei pitäisi antaa kellekään alle kuusikymppiselle - ei millään alalla.
Onhan viggo sentään tehny muutamia leffoja, runokirjoja sekä levyjä et ei se nyt ihan keltanokka ole...
"arviointia ei pitäisi antaa kellekään alle kuusikymppiselle" No just ton takia esim oscarit menee aina harakoille eikä sinne mihin pitäisi. Parhaita arvioijia ovat ne jotka kutakin mediaa eniten käyttävät. Parhaat elokuvantekijät saataisiin selville siten, että ihmisillä olisi ääniä sen mukaan montako kertaa ovat käyneet leffoja katsomassa. Kuusikymppisillä alkaa päätä huimata kun kamera kaartelee digitirithin yllä, mutta se ei tarkoita että leffa olisi huono.
Jos joku aikoo väittää vastaan siitä, mikä olisi paras menetelmä ratkaista parhaat leffat, niin oma mielipiteeni on se että kaikki tuollaiset paras-äänestykset ovat täysin turhia, sitä turhempia mitä enemmän julkisuutta ja arvoa ne saavat.
heixxxxx niiinxx muxtaxin oonnnn ihaaaa ihq voi heiii pliiiiiizzxzxzxzx zxzxjpsdkjöljflöhg
Kuulkaas kaikki! Viggo Mortensen on maailman paras näyttelijä, ja Aragornin roolissa parhaimmillaan!!! Oon yrittäny kahmia käsiini sen levyjä ja kirjoja, mut en oo onnistunut vielä löytämään YHTÄKÄÄN!!... *sad* :(
että viggo on ihan jees mutta boromir alias sean bean as himself on kirkkaasti ihanampi. oikeestaan maailman seksyin näyttelijä.