Leipäjonot-Korpeen

Ne pitää viedä korpeen poi länsi sivistyksen
näkökentastä.Kaupat on pullolaan ruokaa.
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Täytyy jakaa mielluummin jauhoja. Ihmiset on ennenkin osannut paistaa itse leipää. Viljaa on luultavasti varastossa?

Äänestä

kapitalismin ongelma, kaupoissa kyllä on tavaraa, vaan ei ihmisillä, osalla ihmisistä ei ole rahaa riitävästi. Kommunismissa taas oli rahaa, muttei mitä ostaa, ongelma sekin, pohjoismaisissa hyvinvointivaltioissa oli tehty hyvä kompromissi, kohtuudella kumpaakin, rahaa ja tavaraa riitti kohtuudella kaikille, ikävä vain, että vallalla oleva kapitalismi vaatii hyvinvointivaltioiden purkamista ja alasajoa, mitä 5-6 viimeistä hallitusta ovatkin täyspäiväisesti tehneet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Optiolainen kirjoitti:

Ne pitää viedä korpeen poi länsi sivistyksen
näkökentastä.Kaupat on pullolaan ruokaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu