Kurt Nilsenin

julkastaan suomessa perjantaina, kurt toivoo pääsevänsä myös suomeen keikalle.
91227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kurt Nilssenin valinta täytyy olla vitsi. Eihän se osaa kuin rääkyä ja ulkonäöllä sitä ei ainakaan valittu. Valinnan täytyy olla joku tekninen kömmähdys ääntenlaskennassa tms. Siis kertakaikkiaan kamaln kimee ääni, ihan kuin lapsi laulais.

Äänestä

Oli järkyttävän huono taso World idolissa! Luulin, että siellä olis sentään todella hyviä laulajia kun on sentään koko maailma mukana mutta si taso oli järkytys. Meidän Hanna olis piessyt koko joukon mennen tullen

Äänestä
  • World Idolsissa oli erittäin hyvätasoisia laulajia. Suomalaiset Idols-laulajat olisivat auttamatta jääneet kisassa hännille.

    Kurt Nilsenin voitto oli ansaittu, hän esitti oman tulkintansa U2-yhtyeen kappaleesta. Kurt ei matkinut alkuperäisesitystä, johon monet sinänsä taitavat finalistit sortuivat. Toisaalta aivan kammottava oli brittien kilpailija sokeroituine versioineen Doorsien kappaleesta.

    Äänestä

  • samaa mieltä

    Äänestä

  • mieltä kirjoitti:

    World Idolsissa oli erittäin hyvätasoisia laulajia. Suomalaiset Idols-laulajat olisivat auttamatta jääneet kisassa hännille.

    Kurt Nilsenin voitto oli ansaittu, hän esitti oman tulkintansa U2-yhtyeen kappaleesta. Kurt ei matkinut alkuperäisesitystä, johon monet sinänsä taitavat finalistit sortuivat. Toisaalta aivan kammottava oli brittien kilpailija sokeroituine versioineen Doorsien kappaleesta.

    se voittaja matki bonoa paljon enemmän kuin se britti doorsia.

    Äänestä

  • hän kirjoitti:

    se voittaja matki bonoa paljon enemmän kuin se britti doorsia.

    Kurt versioi U2:n kappaletta tyylikkäästi, britti tuhosi Doorsin kappaleen sokerikuorrutuksella.

    Äänestä

Niin, kyseessähän oli tosiaan idols-kisa eli lauluäänellä ei niin hirveesti pitäs olla merkitystä. Mut tässähän nähtiin ihmisten oma mielipide... jo se ei miellytä "tuomaristoa" tai levyfirmoja niin voi voi...

se usan kellyn naama oli kyl näkemisen arvonen :)

Äänestä

niin että kyllähän Kurt oli ehdottomasti paras laulaja koko porukasta. siis ylivoimasesti. niinkuin kertoo pisteetkin. kaikista paitsi yhdesä maasta täydet pisteet! kelly ei voittanu ainuttakaan. jos prosentit ois lyöty kehiin ni ois ollu rökäletappuo. uskokaa pois

ja aika symppiksen olonen kaveri se Kurt. ja laulo paremminku Bono on ikinä laulanu! =) ja ostakaa levy ni kuulette et osaa se laulaa melkeen mitä tahansa

Äänestä
  • Te ette oo näköjään kuullu sen musaa sen cd on nimittäin ihan sikahyvä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


levy kirjoitti:

julkastaan suomessa perjantaina, kurt toivoo pääsevänsä myös suomeen keikalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu