Voi sitä Hytöstä! En voi muutakuin sääliä tuota keskenkasvuista miehen reppanaa!!!
Ohjelma tukee edelleen faktaa siitä, että Hytönen on oikeasti tyhmä, elämää pelkäävä asioiden suurentelija.
Siis ajatelkaa nyt! Mies on niin heikko yksilö, että on lykännyt armeijaa niinkauan kuin mahdollista, ja sitten kun sinne on pakko mennä, heppu tekee siitä oikein TV-ohjelman!
Mies on 28.v ja täys poikanen. Ilmeisesti kuvitteli pääsevänsä helpommalla, kun kameramies on koko ajan mukana. Luultavasti Joonas on revennyt itkuun useampaan otteeseen. 18-vuotiaat miehen alutkin ovat varmasti henkisesti vahvempia armeijaan. Ehkäpä Hytönen ei olekkaan itse hakenut lykkäystä, vaan hänet on yksinkertaisesti laitettu kasvamaan takaisin.
Vaikka Tuomolakaan ei ole mikään järjen jättiläinen, niin viimeinkin hän tajusi jättää tuon lapsosen, luultavasti tajuttuaan kuinka typerää on hehkuttaa jokaista asiaa minkä tekee.
No nyt pääsis hänen isänsäkin kirjoittamaan poikansa ohjelmasta tyrmäävän arvostelun.
Järkytys!!!
Pelastakaa sotamies Hytönen
7
1409
Vastaukset
- Kalmo
Jotain sen kaltaista odotinkin ja jätin ensimmäisenkin jakson katsomatta.
- LobbeRs
Ei mitään kattomista! Eikse pikku rimpula osaa mitään tehä ilman satapäistä teeveeyleisöö? Mielummin tölläisin vaik ostosteeveetä! Huhhuh millaista sontaa sitä ihmisille syötetään!
- Visvatsu
totta puhut. pelle ja pikkupoika. luuseri.
juuri siksi, kuten sanoit, Karitakin älysi jättää jätkän. ihan pelle ja valittava kitisijä. tykistön puolella ja vuonna 2003. niin suffelii. ei jumalauta mikä nolla- ltn
on kyrvässäsi. voihan vittu miten särmä hinttarihuora oletkaan.
- j g
Eikä kait se kovin tyhmä ole ku huomas että intti-ajan voi käyttää hyväksi tekemällä siitä TV-sarja, vai olikohan oma idea.
Pääseekö se etes tuntemaan kunnon pakkasia.
Ei helevetti että repesin, heti vemppaa hakemassa.
huh heijaa..
Ootan sitä hetkiä ku se ampuu ekan kerran RK:lla ja hehkuttaa, tai saa kaminan syttymään ihan ite.. hihihiii...
Suosittelen sarjaa kaikille armeijan käyneille, pitkästä aikaa sai nauraa veet silimissä. - MINÄ
Eiköhän tämän tv-sarjan tarkoitus ole antaa kuva nykypäivän suomalaisesta armeijasta.Joka paikassa on painotettu,että Hytönen ei pääse muita helpommalla.Varmasti on monia osioita,joissa kamerat eivät ole.En usko,että Hytönen tekee tämän sarjan päästäkseen helpommalla.Hän haluaa vain tehdä dokumentin nykypäivän armeijasta.
- hupaisa
sivu TV ohjelmista, valitettavasti vain ulkomaankielellä, eli englanniksi(kirja kyllä löytyy suomeksi).
http://www.thirdworldtraveler.com/Broadcast_Media/AmusingOurselves_Postman.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607512Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 77853
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745