Suomessa on paljon rumannäköisiä ihmisiä.
Suomalaiset on sukurutsattu kansa. Suomalaiset ovat asuneet ja mököttäneet täällä euroopan syrjäseudulla ja naineet serkkujansa useiden vuosisatojen ajan.
Nyt kun Suomeen on tulossa ulkomaalaisia parantamaan geeniperimäämme niin rumat juntit vastustaa koska haluaa tehdä edelleen rumia lapsia "puhtaiden" suomalaisten kanssa. Hyi!
Hyi mitä ihmisiä!
Suomalaiset on sukurutsattu kansa. Suomalaiset ovat asuneet ja mököttäneet täällä euroopan syrjäseudulla ja naineet serkkujansa useiden vuosisatojen ajan.
Nyt kun Suomeen on tulossa ulkomaalaisia parantamaan geeniperimäämme niin rumat juntit vastustaa koska haluaa tehdä edelleen rumia lapsia "puhtaiden" suomalaisten kanssa. Hyi!
Hyi mitä ihmisiä!
Vastaukset 15
Vanhimmat
sust se ois vai hauskaa, et suomalaiset näyttäis joltai somalin ja turkkilaisen ja suomipojan risteytykseltä? no kyllähän tuol jo ihan kiitettävästi näkyykin suomalaisia naisia työntelemässä niitä pikku mutanttejaan lastenvaunuissa....
Vai että ovat ne lapsukaiset mutantteja?
Aika raakaa.
Ja sinä varmaankin sanot, ettet ole rasisti.
Ruotsalaiset on maailman kaunein kansa, eikä suomalaiset siitä paljon poikkea.
Olet oikeassa ruotsalaisten suhteen.
Suomessa on sekä kauniita että rumia ihmisiä, mutta Suomessa on prosentuaalisesti enemmän rumia ihmisiä kuin Ruotsissa.
Niin voi olla. Ruotsalaiset eivät tosin ole kauniita siksi että heihin olisi sekoitettu tummaihoisia. Päin vastoin. Vaaleita ja kauniita.
suomalaisten geenit tulevat lännestä kieli idästä
puhtaasti suomalais-ugrilaisilla geeneellä varustettu suomalaista tuskin on olemassa joten
väite sukurutsauksesta on aikalailla teidän mielikuva.
Rumuus? ainakin missit tuntuvat ihan hyvänäköiseltä .Kauneuskäsite on kylä muutunut miloin mihinkin suuntaan, keskiajalla niilä jolla
oli varaa maalautaa muotikuvansa taiteilijat maalasivat kohde todelista lihavampi koska laihuus pidetiin köyhyyden merki.
Joten ihmisten kauneus ja rumuus on makuuasia
USA:ssa ovat maailman lihavamat ihmiset tuskin se
nyt sukurutsauksen ansiosta johdu eiköhän siellä
jos misään on geeniperimä vaikka muille jakaa.
Suurin osa suomalaisista tulee idästä ja ovat tuoneet kielen sieltä mukanaan, suomalainen vähemmistö tulee lännestä tuoden germaanisen kielen mukanaan. Ei tällä koko kansan tarvitse juhlia, jos pienellä osalla kansasta germaaninen geeniperimä löytyykin.
Sukurutsauksesta ei ole kyse, vaan pienen populaation väistämättömästä kehityksestä - kaikki ovat sukua toisilleen ajan myötä pakostakin. Tämä on todistettavissa suomalaisten perinnöllisillä sairauksilla, joiden esiintyminen on maailman huippuluokkaa, johtuen juuri tuosta edellä mainitusta.
Rumuuteen en ota kantaa, se on makuasia josta ei voi kiistellä.
USAlaiset ovat maailman lihavin kansa, suomalaiset tulevat hyvänä kakkosena.
On näköjään tullut Freudenthalit luettua hyvin.
Nykyään tosin tuollainen RKP_propaganda on hyvin tehotonta, kun suomalaisten geeneistä on kuitenkin tehty sen verran tutkimuksia, että tuollaiset "itäisyysjorinat" voidaan kuitata pelkällä naurulla.
Emme me silti itseämme miksikään pohjoisgermaaneiksi väitä, emmekä edes haluaisi kuulua tuohon homoseksuaalisuuteen taipuvaiseen heimoon.
Olet aivan oikeassa, suomalaisten geeneistä on kuitenkin tehty sen verran tutkimuksia että germaaniperimää löytyy. Pakostahan ugrit ja germaanit ovat täällä sekoittuneet, kun samoilla asuinsijoilla on oltu satoja vuosia.
Suomalaisia ei voi minkään rotuopin mukaan väittää pohjoisgermaaneiksi, korkeintaan pohjois-balteiksi. Oikea nimitys on kuitenkin ugrit.
Miksiköhän germaaniperäiset ovat olleet täällä aina älymystöä ja yläluokkaa? Germaaniperäisiltä se ajatus suomalaisista omana kansanaankin on lähtöisin.
Lönnrot, Runeberg, Mannerheim....
geenejä balti itämeren
Taidatpa olla oikeassa, ugri on väärä sana.
ruotsista vielä puhtaita ruotsalaisia. Sinnehän muutti (vietiin) jo keskiajalla paljon väkeä suomesta ja viimme vuosikymmenillä on sankoin joukoin muuttanut ruskeasilmäistä väestöä. Ei voi puhua enää ruotsalaisista vaaleista viikingeistä, maaottelukin on, Maailma vastaan Suomi.
No olisiko ruotsalaiset enää kyenneet lisääntymäänkään, kun siittiöt ja "suklaa" eivät sovi yhteen?
Tiedä tuosta rumuudesta. Mielestäni kauneus (tai rumuus) on aina katsojan silmässä, mutta suomalaisten kansantauteihin tarvittaisiin kyllä uutta verta. Olet siis oikeassa. Hyvä sinä!
Ei suomalaiset nyt ole erityisen rumia, itse asiassa ainakin suomalaiset naiset ovat melkoisen kauniita..
Funtsipa miltä useimmat ulkolaiset näyttäisivät vaaleina ja haaleina...ei paljoa paremmilta.
Tosi on kyllä, että suomalaiset saisivat hiukan kiinnittää huomiota syömisiinsä ja pukeutumiseensa.
Mutta mitä tässä nipottamaan...
jokunen vuosi sitten suomi äänestettiin maailman toiseksi rumimmaksi kansaksi. eskimot voitti.
totta, suomalaiset ovat ERITTÄIN rumaa kansaa.