Taas on tullut lunta urakalla ja laskuun, parkkipaikat ovat enimmäkseen kasojen alla. Siitä huolimatta moni urvelo pysäköi kinnerinsä tahalleen siten, että se vie mahdollisimman suuren tilan. Viereisellä 24 tunnin p-alueella on 3 ajoneuvoa seissyt jo 2 kuukautta, ne vähät paikat, joita voisi käyttää on usein muutamien kusipäiden toimesta täytetty tehokkaasti pysäköimällä mahdollisimman keskelle kahden paikan väliin. Eilenkin mahtui samaan koloon kaksi autoa, tänään kusipään Golf on täyttänyt koko tilan. Kyse ei ole siitä, että joku olisi myöhemmin lähtenyt ja tila sen takia olisi jäänyt huonosti täytetyksi, nyt penkat rajoittavat selvästi alueen.
Ryhdyn keräämäämään näiden paskiaisten rekisterinumeroita ja monistan niitä suuret määrät erilaisille ilmoitustauluille ja foorumeille esiteltäviksi tyyliin:
Punainen Golf XYZ-123, pysäköinyt tahallaan kahden auton tilan täyttäen jne. Perästä kuuluu!
Ryhdyn keräämäämään näiden paskiaisten rekisterinumeroita ja monistan niitä suuret määrät erilaisille ilmoitustauluille ja foorumeille esiteltäviksi tyyliin:
Punainen Golf XYZ-123, pysäköinyt tahallaan kahden auton tilan täyttäen jne. Perästä kuuluu!
Vastaukset 7
Vanhimmat
mitä jos purkaisit tuonkin energian siihen, että kävisit lapioimassa sen parkkipaikan lumettomaksi.=) hyvää lopputalvea.
ps. tossa sulle hyvä linkki=)
http://www.kyttaajat.net/index.shtml
Lumityöt kuuluvat puhtaanapito-osastolle, eivät minulle. Olen kunnallisverona maksanut niistä. Nyt ei ollut kysymys puhtaanapidosta, vaan kusipäisrtä, joihin sinäkin tunnut lukeutuvan.
Hietaniemen grematorion jälkeen,ei maalliset lumipyryt pitäisi haitata,luulisin.Anteeksi jos olen ymmärtänyt väärin.
Kai mä olisin jo kiivennyt sinne krematorion pellille jos noin ajattelisin. Nälän aiheuttamat pakkoliikkeet (=työ) panevat valitettavasti liikkumaan autolla ja koska sitä ei voi taskuunkaan tunkea, tarvitsen usein pysäköintitilaa. Arvaat, että vituttaa kun joku suzukin rimpula on jätetty niin, että menee vähistäkin paikoista tuplasti tilaa.
Näin siis Espoossa, Salossa tämä on osattu jo vuosia. Muutama vuosi sitten eräs isäntä siellä pysäköi Ladansa Turuntielle pitkään tyhjään rakoon, tarkasti keskelle. Minä ja kaverini sitten veivasimme automme Ladan etu- ja takapuolelle, rakoa jäi ehkä 15cm. Kun tultiin Rikalasta lounaalta, äijä istui vihaisena kotterossaan ja vittuili meille. Kehotimme ottamaan lisätunteja autokoulusta jos ajotaito on puutteellinen.
Tapaamiin Hietaniemen grillissä!
rekisterinumeron siasta laittaa omistajien nimet noihin lappuihisi (soitto ake:lle). Menee paremmin työkavereitten ym. tietoon kuin pelkkä rekisterinumero, kuka niitä nyt muistaa.
"rekisterinumeron siasta"
häh?
;)
on sikoja (vai sikamuotoja), HÄH
:)