Putkinotko

Missä on (tai oli) putkinotko ?

Oikeen vastanneelle karmaa...
51710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

putkinotko oli siinä likellä missä on nykyään mäkin pääkonttori eli pikku-huopiksessa. siellä teininä kävin juomassa libistä kerran tai kaksikin...voi niitä aikoja.

Äänestä
  • Putkinotko oli nykyisen Allergiatalon tontilla. Se oli taksikuskien mesta.

    Äänestä

Muistan kerran kun taksikuski hihkaisi toiselle "lähetään Notkoon mokalle!". Eli Putkinotkoon taksien bensikselle.

Äänestä

Nimi tuli tontille varastoiduista kaukolämpöputkista.

Äänestä

Myös kumpulassa on ollut putkinotko niminen paikka, jossa on myyty laitonta viinaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysyjä kirjoitti:

Missä on (tai oli) putkinotko ?

Oikeen vastanneelle karmaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu