Sain juuri päätökseen kirjan "Myöhempien aikojen pyhiä". Pidin kovasti. Nyt kiinnostaisi tietää, mitä mormonit itse ovat mieltä. Oletteko lukeneet? Pidittekö? Oliko vääristelty?
Itkosen kirja - pidittekö?
Kirjan Oppinut
3204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kun kirja tuli "kauppaan", niin heti sen hankin ja täällä siitä muutama komentti: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000259&posting=22000000001550680
En ole kovin usein lukenut moisen tylsää kirjaa... hyvä, että jaksoi punnertaa läpi... ei olisi koskaan pitänyt päästä Finlandia-ehdokkaaksi... eihän siinä ollut juuri mitään itse uskonnosta!
Siis, en pitänyt kirjasta. Sillä ei ollut mitään tekemistä mormonismin kanssa. Hemmot olisi voinut olla ihan minkä uskontokunnan tai vaikka ei uskontokunnan jäseniä. Huono kirja! En sitä kenellekään suosittele luettavaksi.