Olemme tulossa neljän tytön voimin hiihtolomallamme Helsinkiin. Kaupunki on täysi arvoitus meille ja matkailu esitteistä ei tunnu olevan apua.
Eli te ihanat paremmin Helsinkiä tuntevat ihmiset, mitkä nähtävyydet meidän pitäisi lomamme aikana koluta?
Eli te ihanat paremmin Helsinkiä tuntevat ihmiset, mitkä nähtävyydet meidän pitäisi lomamme aikana koluta?
Vastaukset 3
Vanhimmat
,,ydinkeskustan ja kantakaupungin shoppailupaikat ja suurimmat ostoskeskukset, jos ollaan kerta tyttöporukalla liikenteessä:)
Tuossa alla on jotain osoitteita, joista voisi löytyä apua:
http://www.helsinkiexpert.fi/
http://www.hel.fi/tourism/FI/matko.asp
no ei tääl mitään ihmeellistä oo talvella mutta keskustasta löytyy ihan kivoja kauppoja ja forum ja stockman tietty.ja itäkeskus.
Jos kerta olette vähän pidemmän ajan ja kiinnostaa muutkin nähtävyydet kuin kaupat suosittelen Helsinki-kortin hankkimista. Se on aika kätevä apu. Lisätietoa täältä:
http://www.helsinkiexpert.fi/document.asp?intSiteID=1&intDocID=83