Miten voi olla mahdollista, että niin monta miljoonaa maksaneesta hallista tehtiin liian pieni? Sehän on uimahalli, jossa radat aina varattuina kilpauimareille. Kuntoilijat saavat mennä kämäisiin 25 metrin halleihin uimaan sammakkoa? Itse olen erittäin hyväkuntoinen 25v nuorimies ja tykkään uida mahdollisimman nopeaa vapaauintia pitkiä matkoja. En kuitenkaan halua kuulua mihinkään hemmetin liittoon tai seuraan, siitä mitään hyötyä olisi. Uin 6km viikossa omaksi ilokseni. Kuitenkin mäkelänrinteen pitkillä radoilla ei pääse uimaan kuin arkisin keskellä päivää. Miksi ei siis tehty saman tien 5 rataa lisää, hallihan on pinta-alaltaan jättimäinen, mutta itse päätarkoitukseen on vain muutama prosentti pinta-alasta?! Pienissä altaissa käännyn 40-60 kertaa päästä päähän.
Kenelle voisi valittaa?!
Kenelle voisi valittaa?!
Vastaukset 14
Vanhimmat
osoite:
1600 Pennsylvania Avenue Washington D.C.
niin kokeile näitä
http://www.eduskunta.fi/fakta/hakem/edustajalinkit.htm
Täytyisi tietysti tietää missä moinen M.rinne sijaitsee, voisi heittää vaikka kommentin tuonne, voi vaikka löytyvä oikea paikkakin?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115
oletjolähettänytsamanlaisenviestin?
niin kokeile näitä
http://www.eduskunta.fi/fakta/hakem/edustajalinkit.htm
Täytyisi tietysti tietää missä moinen M.rinne sijaitsee, voisi heittää vaikka kommentin tuonne, voi vaikka löytyvä oikea paikkakin?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=115
----
olevan nyt niin paljon tärkeitä asioita, että tuskin ehtii puuttumaan tämän suunnan asioihin
http://www.whitehouse.org/
jos ei muuta niin kolme B-52:sta tiputtaa 500 kilotonnia räjähteitä Mäkelänrinteen päälle.
Siinä on sulla sellainen monttu, että voit vetää sen viikottaisen 6 kilometriä yhteensuuntaan...
löytyykö suoraa numeroa mistä koneet voi tilata?
Oliko vai mistä johtuu? Bushilaiset voivat vetää idolinsa hanuriinsa.
sua mun melalla hanuriin
Pekka Lipponen
75310 Rantasalmi
Asioita tällä hetkellä käsittelyssä paljon, joten pitää varautua hieman odottamaan.
Asia ratkeaa joka tapauksessa aikanaan.
Tyydy vain suosiolla kohtaloosi ja räpiköi jatkossakin vain kaltaisellesi rahvaalle tarkoitetuissa pikkualtaissa.
meidän köyhien slummiasunnoista vietiin ammeetkin, ei voi räpiköidä, ei ole kuin suihku jäljellä, eikä valuuttaa riitä uimahalleihin, nekin nostivat hintojaan, ja viimeksi kun kävin katosi rannekello, aika arvokas sellainen. Taas köyhää kyykytetään, vesimittarinkin laittoivat.
Mäkelänrinnettä sen paremmin kuin muitakaan uimahalleja ei ole rakennettu pelkästään ja nimenomaan kilpauimareille, vaan kaikelle kansalle. On väärin, että kuntouimarien rahat kyllä otetaan vastaan, mutta heille ei sitten olekaan tilaa.
sitä hallia isännöi! Kalliilla verorahoilla rakennettu pömpeli kuuluu kyllä kaikkien veronmaksajien käyttöön. Se on tätä mammonan ja ja kilpailuvietin ajamaa käytäntöä että vaan emriittiimmeisille varataan tiloja maineen saavuttamiseksi, ja tyhmä kansa saa kaiken maksaa. Jossakin maassa kutsutaan rahvasta vaalikarjaksi, ihan kuin tavallinen kansa olisi se lypsylehmä, jonka rahoilla silmäätekevät toimittavat itselleen sopivia virkoja ja sopivia tiloja ja sopivia palkkoja. Eli pistäkää porukalla valitus siihen osastoon joka tilaa hallinnoi ja vaatikaa kuntalaisille oikeus käyttää tiloja myös normaalina vapaa-aikana eli työpäivän päätyttyä.
Mitä pönttöpäitä tälläkin osastolla on, kun aivan asialliseen kirjoitukseen (kuten tähän) saa vastaukseksi täysin älyttömiä kommentteja.