Ja ison ja kaunaisen miehen anteeksi pyyntö se vasta kaunista onkin.
Anteeksi pyytäminen on kaunista
Keskustaporvari
3180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
se Lipponen on.
t:jarmo
Näin feministinä en malta olla toteamatta Lipposesta: Poikkeuksellisen öykkärimäinen muka mies, Päivin arki on varmasti ankeaa.
Alistava, öykkärimäinen, keskustelukyvytön, läheisiään terrorisoiva... luulisin, että aika lähelle tuota on Paavo Lipponen.
Lipponen huomautti oikeutetusti, että sanomalehti keskisuomalaisen päätoimittaja levittää keskustapropagandaa "puolueettomalla" lehdellään. Tämä viittaa selvästi Laatikaisen tekemiin sisäpiirisopimuksiin, jossa keskusta maksaa Laatikaiselle keskustamyönteisestä pää-äänenkannattajasta, keskisyöpäläisestä. Varmasti takana lienee myös paljon muuta kaupankäyntiä.