Iltalehdessä (14.2) Uudenmaan työsuojelupiirin Tarkastaja Maarit Lehmussilta kertoo ettei ole 18 vuoden uransa aikana saanut yhtään valitusta työpaikkakiusaamisesta metalli- ja rakennustyöntekijöiltä. Sen sijaan hoitoalalta valituksia tulee runsaasti. Itsekkin hoitoalla työskentelevänä tunnen tämän ongelman ja väitän että työpaikkakiusaamiseen syyllistyvät ovat aina kateuteen taipuvaisia feministeinä itseään pitäviä naisia.
Feministit kiusaa!
Harri
2216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Rautakoura ja raksamies naurettaisiin ulos työmaalta, jos hän uskaltaisi valittaa kiusaamisesta. Hän mieluummin kestää pilkan tai vaihtaa verstasta. Mieskulttuuria.
Kaikki vähänkin asioista perillä olevat tietävät, miten työmaaporukan on oltava yhtä mieltä tai ulos. Rautainen yksituumaisuuden kuri on näkyvimmin kohdistettu työnantajaan, tehdas/raksatyömaa seisoo, jos töissä on joku liittoon kuulumaton tai rikkuri tai muuten epäsopivasti ajatteleva. Menes Harri näihin ihannepaikkoihisi duuniin.
Kiusaavia tyyppejä on kaikkialla, naisia ja miehiä. Harri se löytää, kas kummaa, feministit syyllisiksi, tietenkin. Sitä näkee, mitä tahtoo nähdä.
...