Seuraava PAAVI on.....

...Ilmestyskrijan väärä profeetta joka käyttää nimeä "Mestari Jeesus" ja näyttää kuin Karitsallta eli Jeesukselta mutta puhuu kuin lohikäärme.

http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/

Ps. Sivuni tulevat piakkoin muuttumaan kokonaan ja luvassa on oma keskustelufoorumi ja kuvagalleria ja uusia kirjoituksia ja linkkejä.
1228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ei...
Antikristus ja väärä profeetta tulee kyllä johtamaan luopiokirkkoa Roomasta, mutta hän ei ole paavi, eikä se kirkko ole room-kat kirkko. Tämä Antikristus on tuleva EU:n presidentti ja hän hyökkää Roomaa vastaan (Tessalonikalaiskirje sanoo hänen asettuvan Jumalan temppeliin - se tarkoittaa Vatikaania). Hän tuhoaa katolisen kirkon, karkottaa paavin ja ottaa itselleen myös uskonnollisen vallan. Pedon kaksi sarvea kuvaavat hänen uskonnollista ja poliittista valtaansa. Paavi pääsee onneksi pakenemaan. Alkaa III maailmansota.
Hänen valtansa ei kestä kauan, sillä "Kristuksen suun henkäys" (niin kuin Paavali kirjoitti) eli Jumalan profeetta hyökkää idästä päin Antikristuksen kimppuun ja tappaa tämän. Katolinen kirkko saa valtansa takaisin ja paavi palaa Roomaan. Vatikaani rakennetaan uudestaan ja rauha palaa Eurooppaan.

Seuraava paavi tulee olemaan kunnollinen rauhan ystävä, häntä seuraavan paavin (joka on oikeamielinen Jumalan pappi) aikana Antikristus hyökkää Roomaan. Tätä käsitystä tukee myös paavi Pius X:n uni v:lta 1909.

EU on Ilmestyskirjan pedoista toinen (sehän nousi maasta - siis Euroopasta). Ensimmäinen Peto on USA (sehän nousi merestä - siis Atlantilta tulleiden siirtolaisten toimesta).

Ilmestyskirja, Tessalonikalaiskirje ja Danielin kirja kyllä tukevat näkemystäni.
Lue myös Pyhän Malakiaan paaviluetteloa viimeisistä paaveista, Nostradamuksen Kenturiaa (ennustus 10/72 muistaakseni on enne Antikristuksesta).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antipope kirjoitti:

...Ilmestyskrijan väärä profeetta joka käyttää nimeä "Mestari Jeesus" ja näyttää kuin Karitsallta eli Jeesukselta mutta puhuu kuin lohikäärme.

http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/

Ps. Sivuni tulevat piakkoin muuttumaan kokonaan ja luvassa on oma keskustelufoorumi ja kuvagalleria ja uusia kirjoituksia ja linkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu