terrorismi syypää

luulen. On jo riittävästi ollut erinäisiä iskuja.
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

uutisista tullutta tietoa, että Hollanti on karkoittamassa peräti 26.000 "pakolaista" konnuiltaan ja parlamenttinsa jo hyväksyneen kyseiset toimenpiteet, niin voinen vihdoin viimein todeta hollantilaisten lopulta tulleen järkiinsä. Sitä minä olen heille toitottanut jo vuosikaudet seuraillessani hyvinkin läheltä ko. maan tapahtumia ja lypsämistä. Rajansa se on kaikella ja sama tulee ennemmin tai myöh. esille myös Suomessa. Olisi kyllä jo nyt ajankohtaista muutamien elintasopakolaisten osalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakolaisia karkoitetaan kirjoitti:

luulen. On jo riittävästi ollut erinäisiä iskuja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu