Huh huh! Onpa meininkiä tällä palstalla, kun tänne vahingossa eksyin. Vertaillaan ja kysellään eri kylpylöiden saunoja, että missäs näkyis tussua ja tissiä. Onhan se tiedossa ollut, mutta että oikein palstakin näille pervoille. Eikö sitä saa edes saunoa perheen kanssa rauhassa, ettei tarvi kokoajan miettiä, että runkkaakos tuo patu tuolla vai muuten vaan tiirailee.
Jos olette oikeita nudisteja/naturisteja liittykää klubiin ja ei kuin rannoille. Eikös ne kylpylän saunat ole tarkoitettu aivan normaaliin saunomiseen?
Jos olette oikeita nudisteja/naturisteja liittykää klubiin ja ei kuin rannoille. Eikös ne kylpylän saunat ole tarkoitettu aivan normaaliin saunomiseen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
tietoa http://www.eniro.fi/query?partnerid=s24&q=suomen naturismi&what=web
ei tarvitse kun valita!
Ehkä saunomiselle pitäisi perustaa oma palsta.
Saunassa olo on löylystä nauttimista eikä sillä ole mitään tekemistä nudismin kanssa
parasta olisi näin kun sanot. Kun kuitenkin suurin osa suomalaisista näkee alastoman vain saunassa, sitten ne vetää kui... joko suoraan saunassa, tai run.... himassa muistellen näkemäänsä.
Hankkisivat itselleen elämän, se olisi apu tähänkin.
Nudismilla ei tässä sauna-asiassa ole mitään tekemistä, näin ollen väärä palsta.
Minusta uimalan saunat pitäisi varoittaa `ei perverssejä kiitos kylteillä` Hullu menee vain pervon kanssa saunaan kaksistaan. Yht´äkkiä tunnet karvaisen käden. Siinä vaiheessa kannattaa ottaa jalat alle, tai jokin kättä pidempi esine!