KOMMARI=HYTTYNEN

Venäläinen ymmärtää sanan kommari hyttyseksi.
1149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

loogisesti ymmärretty. Eikös ne ole sellaisia inisijöitä ja verenimijöitä jotka varsinkin Afrikassa ja Aasiassa levittävät vaikka minkälaisia tauteja? Meri-Kukkaankin pääsi pistämään kärsänsä Seychelleillä Hjalliksen ollessa autuaan tietämätön tapahtuneesta.
Mihinkähän ne inisijät muuten aina katoaa aamun sarastaessa. Ei näy jälkeäkään illan aikaansaannoksista. Aivan kuin joku kävisi siivoamassa itikkalauman jätökset aamutuimaan ainakin tältä forumilta. Kait lauma pörrää opiskelemassa historiaa jossain päiväsaikaan muiden riesana. Mutta, kyllä ne illan saapuessa taas alkavat ininänsä ja epätoivoiset agiteerauksensa, sillä tähän lajiin eivät faktat torjuntakeinoiksi riitä. Pitäisi kehittää jokin sellainen entsyymi, joka saisi niiden ns. verkkosilmät taas toimimaan normaalisti yksisilmäisyyden sijaan. Eikös ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VENÄJÄKSI kirjoitti:

Venäläinen ymmärtää sanan kommari hyttyseksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu