Halla-aho petti vaalikarjansa. Raivo on käsinkoskeltevaa:
http://hommaforum.org/index.php/topic,5995.570.html
Hommalaiset raivoissaan
Prrkkll!!
12443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
enenmmänhän tuolla annetaan tuki Terhon ehdokkuudelle koska hommalaiset ovat pragmaatikkoja eivätkä hihhuleita
Tri Halla-aho noudatti soinin ohjeistusta ja sanoutui irti propellipäistä Viisas mies,ymmärsi oman etunsa. Mikä se hänen etunsa tässä on? Toimia messias Soinin toivomalla tavalla,uskon sen olevan siunauksellista jussin poliittiselle uralle tulevaisuudessa. Olisin halunnut päästä Halla-ahoa (omalta listaltaan) äänestämällä näyttämään Soinille, että hän teki väärän päätöksen. Näyttämään, että näin monta ääntä hänen puolueensa menetti töppäyksen takia. Nyt tuota mahdollisuutta ei ole. Ikävää. Vai onko enää mitään protestimahdollisuutta äänestämällä? Pitänee antaa väliaikatietoja täältä puoluetoimistosta. Täällä Hxv:n kanssa hymyt on maireimillaan ja onnitteluja satelee. Äsken kävi Vara-Soini onnittelemassa henkilökohtaisesti ja välitti myös puolueen johtaj.., johtajiston onnittelut. Puoluetoimisto-veljiltä on tullut paljon kiitosta ja tunnelma nousee tunti tunnilta. Nyt harmittaa vielä enemmän, että Mäki-Ketelälle ei järjestetty varjokeräystä. Olisi ehdokas, jota äänestää. Halla-aho saa olla niin lojaali Perussuomalaisille kuin haluaa, mutta nämä muutamat tänne kirjoittavat Perussuomalaiset antavat kyllä harvinaisen huonon kuvan koko puolueesta. Ymmärrän hyvin Halla-ahon päätöksen. Hän on oikeasti hyvä ihminen joka tukee Persuja ja Soinia vaikka tämä teki melkoisen tempun. Minun näkökulmastani tilanne on selvä. Soini oli Juudas joka iski puukon mestarin selkään eikä näköjään kadu mitään. Tosin hän pistää tietenkin syyn muiden niskoille. Todella "kristillistä" käytöstä. Olen lukenut Terhon tekstejä ja pidän häntä hyvänä tyyppinä. Tuskin riittää siihen että häntä äänestäisin. Taidan vetää peiton korviin. Ääni menee täältä Essayahille. Persuja en enää äänestä, enkä suosittele kenellekkään muullekkaan. Toivon ja uskon, että Kokoomuksen tai SDP:n riveistä jossain vaiheessa alkaa herätä kriittisyyttä maahanmuuttoon. Onhan sellaisia merkkejä jo näkyvissä. Mäki-Ketelää voin kyllä eduskuntavaaleissa äänestää (puolueesta riippumatta), jos hän sinne päättää lähteä Halla-ahon ehdokkuus ja läpimeno näissä vaaleissa ei todellakaan olisi merkinnyt ovien sulkeutumista yhtään minnekkään. Päinvastoin, kaikki ovet olisivat olleen sen jälkeen avoinna. Duracellit poksahti ja potkuri pysähtyi Palaan entiseen puolueeseeni joka ei ole PS eikä KD. "Vaiennut viulu" (Konsta Jylhä)
Vai miksi tohtorismies alkoi nuolemaan PELKURIMAISESTI soinin persettä?
"Hihhulit" haukkuvat siellä Hallista nopeammin kuin "pragmaatikot" ehtivät bännätä.
Valitsijayhdistyksen kokoamiseen on käytetty satoja työtunteja, joista leijonanosa on langennut asiamies Juha Mäki-Ketelälle. Niitä aikaansa ja vaivaansa uhranneita, joille ratkaisuni on vaikea sulattaa, voin lohduttaa sillä, että sen tekeminen oli vielä vaikeampaa. Valitsijayhdistys on toteutustavaltaan ja -vauhdiltaan historiallinen, ja otan sen suurena tuenilmaisuna. Esitän nöyrimmät ja lämpimimmät kiitokseni Mäki-Ketelälle, kaikille nimensä kirjoittaneille sekä niille sadoille perussuomalaisille ja ei-perussuomalaisille, jotka ovat kevään aikana muutoin ilmaisseet minulle tukensa. Lopuksi totean, että tämä ratkaisu perustuu yksinomaan yllä esitettyihin näkökohtiin, ei painostukseen, suostutteluun tai kiristykseen. Vaikka päätös on omani, se on saavutettu yhteisymmärryksessä valitsijayhdistyksen puuhamiesten ja useiden mokukriittisten PS-toimijoiden kanssa. Aion äänestää kesän europarlamenttivaaleissa Sampo Terhoa, ja suosittelen samaa kaikille niille, jotka olisivat halunneet äänestää minua. Jatkamme toimintaa paremman huomisen puolesta. Helsingissä 27.4.2009 Jussi Halla-aho
Mäki-Ketelän suunnaton ponnistus ei ole mennyt hukkaan. Ylipäällikkö Soini palkitsee hänet vapaalipulla Linnanmäen vuoristorataan.
tiedätkö muuten miksi RKP onnistuu vetämään aina suomalaisia lipan alta, koska se porukka osaa käsitellä politiikan omassa pienessä piirissään paikkamäärät maksimoiden
Muukalaisvihalla kusetitte kunnallisvaalivoiton, nyt pitäisi lietsoa jonkunlaista hurrivihaa. Ettekö peruSS:t osaa mitään muuta kuin lietsoa vihaa ja jauhaa paskaa?
Rkp on osa sitä peliä - vasemmistoliiton stallarit toinen - joista on poliittisesti vähitellen päästävä eroon, jos eli kun Suomi tulee länsimaaksi oikeasti. Vasliitto ja Rkp ovat lähellä entisiä kolonialistejamme Venäjän ja Ruotsin nuolijoita. Ei enää tällaista peliä. Venäjä ja Ruotsi eivät ole AINOASTAAN naapurimaita, niin kuin Halosen porukat esittävät, vaan myös Suomea kepittäneitä ja kurittaneita miehittäjävaltioita. Näistä on pystyttävä seurauksineen keskustelemaan avoimesta nykyisin Suomessa.
Halla-aho alkoi nuolemaan soinin persettä.
Soini tietää nyt, että Halla-aho olisi päässyt listallaan ehdokkaaksi ja Soini näkee että Sampo Terholla on kannatusta. Joten ei ollenkaan ihme, että 2011 eduskuntavaaleissa Soini haluaa HELSINGISTÄ KAKSI EDUSTAJAA PS:LLE NYKYISEN NOLLAN SIJAAN Helsinki 2 edustajaa, joista toinen on Halla-aho Uusimaa 3 edustajaa, joista yksi on Soini. Näin se menee. http://www.uusisuomi.fi/nakokulmat/sampoterho
Ropellipäitä juoksutettiin sen takia, että Halla-Aho sai venkoilla hetkisen julkisuudessa. Ihme pellejä koko hihhulijengi.