Wilson Kirwa petti vaimoaan 18-vuotiaan kanssa, kertoo Seiska. (ATTE KAJOVA) - Olin menossa kaveriporukan kanssa baariin ja törmäsimme Wilsoniin kadulla, Sanna, 20, kuvailee toissavuotista kohtaamista Lahdessa Seiskan haastattelussa. Seiskan mukaan Wilson Kirwa, 34, lähti naisen seurueen mukana baariin. He nauttivat toistensa seurasta ja loppuillasta pari piteli jo toisiaan kädestä. Lopulta kaksikko lähti jatkoille Sannan asunnolle, joka sijaitsi kävelymatkan päässä baarista. - Ei minun luonani enää yömyssyjä nautittu... Sen voin sanoa, että meillä oli hauskaa ja kiihkeää, nainen kertoo lehdelle. Naisen mukaan viimeistään Tanssii tähtien kanssa -ohjelmasta koko kansan suosioon noussut Wilson on kysellyt illan jälkeen hänen peräänsä, mutta he eivät ole tavanneet uudestaan. Wilson Kirwa on ollut naimisissa Melanie Kirwan kanssa kahdeksan vuotta.
Ai tämmönen Wilsson
7
823
Vastaukset
- Realismin kannattaja
Suomalaiset naiset hinkuu vaan sitä tapolaa....
- Catch and tell
Olisikohan ollut tämä toinen Lahdessa asuva juoksija, eli Francis Kirwa? Tuo nainenhan sanoi miehen esitelleen itsensä "Franco Kirwaksi", joten osuisi kyllä kuvaukseen paremmin kuin Wilson Kirwa. Ahneudella ja julkisuudenkipeydellä ei ole rajoja, kannattaisi varmaan kuitenkin tarkistella juttujensa taustat ennen kuin menee levittelemään perättömiä huhuja.
- Realismin kannattaja
Minun silmissäni kaikki lakut näyttää suht samalta, eli erehtymisen vaara on ollut ilmeinen....
- usko, ja
kaikkea se lehti painaa, jos joku julkisuushöppänä haluaa esille. Tyttö ei ole aivan normaali, kerrotaan muilla sivuilla jotka tytön tuntevat. Toiseksi tyttö on ollut vasta 17v... Jos on ollut joku musta mies, niin luulee olleensa Wilsonin kanssa mutta toinen kyseessä.Oikeusjuttu varmasti tulee..
- ja julkisuuden..
..kipeitä ääliöitä naisia löytyy aina. Ja vielä kun löytyy tämmönen ääliö Seiska-lehti, niin voi käyttää hyväkseen puolin ja toisin. Vaan kaikkein ääliöimpiä ihmiset, jotka sitä paskalehteä lukee ja kannattaa! Ja paljonko näitä ääliöitä sitten löytyy..? Seiska on Suomen suosituin viikkolehti. Ihmiset on moraalittomia ja paskanjauhanta kiinnostaa. Turhuuksien turhuus ja kaikki turhuus!
- Realismin kannattaja
Lehtiä kuten Seiska ei kiinnosta pätkääkään se, onko juttu totta vai ei. Vain se kiinnostaa, saadaanko lehteä hyvin kaupaksi. Ja kuten tässäkin, totta tahi ei, niin kauppa käy ja kassakone laulaa. Tosin viime vuosina näitä julkisuudenkipeitä henkilöitä, ja nimenomaan naisia, on ilmaantunut yllättävän paljon....
- -------------
Varmaan jos joku kertoo englannin kielellä olevansa presidentti Bill Clinton, niin heti on haarat levällään. On näitä bimboja nähty. Tekee itsestään vain naurunalaisen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712993
- 482618
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322255- 792158
- 951966
- 321732
- 121556
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171507Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301320Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319