Pieni katseluvinkki!
Sanan ja Runon tuoksua tulee torstaisin kello 18.30, ja uusinta heti seuraavana päivänä
Kyseessä on pieni ohjelma Auli ja Jaakob Happoselta. He eivät ole maailmanluokan megasaarnaajia. He eivät pukeudu viimesen muodin mukaiseen evankelistapukuun.
Mutta heidän sanomansa on aitoa. Se tulee sydämestä. Siksi minä katson AINA heidän ohjelmansa. Ja olen oppinut paljon, siitä huolimatta että opetus kestää vain 10 minuuttia per jakso.
Jaakob tunnetaan myös nimellä sähköraamattumies. Katsokaa Sanan ja Runon tuoksua, niin tiedätte miksi! :)
Sanan ja Runon Tuoksua
oiJumalanKaritsa
1371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Eilen oli tällä parilla tosi hyvä ohjelma! Puhuivat Pyhästä Hengestä ja kertoivat kaustisesti että Pyhä Henki on muutakin kuin hurmostiloja jne jne. Opin paljon uutta! Jos googlaatte kyseistä ohjelmaa, niin löytänette parin kivat nettisivut, joissa viikon opetukset myös.