Kysymys KTS:lle

Kerroppa meille kaikille missä kohtaa Pekka Sartola valehtelee? http://www.netmission.fi/data/inc/streaming/player/index.php?id=2509 Jään odottamaan vastaustasi.
4155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä Sartolan farisealaisuus tulee selvästi ilmi hänen kirjoituksissaan. Sartolan kolumneista saa sellaisen kuvan, että hän on siunannut jopa Irakin sodan aseet, vaikka raporttiein mukaan (HS 29.10.04) irakilaisia siviilejä kuollut sodassa jopa 100 000, joista suurin osa naisia ja lapsia. Jäljet johtavat sylttytehtaaseen ja imperialismin verkon perille.

Äänestä
  • Miksi kiemurtelet? Vastaa kun kysytään. Linkitä kolumni jossa Sartola siunaa "Irakin sodan aseet".

    Äänestä

  • Pasi Fisti kirjoitti:

    Miksi kiemurtelet? Vastaa kun kysytään. Linkitä kolumni jossa Sartola siunaa "Irakin sodan aseet".

    ...olevat asiat ovat hakoteillä: http://www.ajanteos.com/kirjat.htm "...Israel on joutunut sotimaan, taistelemaan oikeudestaan olla olemassa ja asua heille luvatussa maassa...." Jos tuossakin lauseessa Israelin tilalle laitetaan palestiinalaiset, niin ollaan jo totuuden tiellä.

    Äänestä

  • kts777 kirjoitti:

    ...olevat asiat ovat hakoteillä: http://www.ajanteos.com/kirjat.htm "...Israel on joutunut sotimaan, taistelemaan oikeudestaan olla olemassa ja asua heille luvatussa maassa...." Jos tuossakin lauseessa Israelin tilalle laitetaan palestiinalaiset, niin ollaan jo totuuden tiellä.

    Palestiinalaisiksi kutsuttiin ennen vuotta 1967 kaikkia alueella asuvia, myös juutalaisia. Arafat keksi 6 päivän sodan jälkeen kutsua palestiinalaisiksi vain arabeja. Tuo harha on edelleen käytössä kaikialla maailmassa. Israel on asuttanut aluetta kauimmin kuin yksikään toinen kansakunta, niin kauan kuin historiaan taaksepäin tunnetaan. Alue on kuulunut, kuuluu ja tulee aina kuulumaankin juutalaisille. Sille et sinä ja sinun pro-terroristikaverisi mahda yhtään mitään:)) "...Israel on joutunut sotimaan, taistelemaan oikeudestaan olla olemassa ja asua heille luvatussa maassa...." Näinhän se on ollut. Vai kiistätkö Israelin koskaan sotineen olemassa olonsa oikeudesta?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Uskallatko vastata? kirjoitti:

Kerroppa meille kaikille missä kohtaa Pekka Sartola valehtelee? http://www.netmission.fi/data/inc/streaming/player/index.php?id=2509 Jään odottamaan vastaustasi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu