tatuoinnista..

puolesta ja vastaan!
10739
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

..se on jokaisen henkilökohtainen asia. Osa tatskoista on kauniita ja koristaa kehoa..makuasioista ei tosin voi aina kiistellä... ;) Itselläni on yksi kaunis ja hyvällä maulla taitavasti tehty tatuointi paikassa, jonka pystyn virka-aikana pitämään peitossa..sillä osa ihmisistä mieltää tatskojen kuuluvan vain narkkareille ja entisille vangeille... Ja tosiaan joskus näkee sellaisia tuherruksia, ettei muuta mieltä voi noista "koristuksien" kantajista valitettavasti olla... :/

Äänestä
  • tatuoivat itsensä ja saavat tehdä sen ku vaan on esteettisesti oikeita!

    Äänestä

Mullakin on yks. Hyvin tehdyt tatskat on kauniita.

Äänestä
  • yks nätti punanen kukka jossain!

    Äänestä

asia ottaako vai ei ,itse en kyllä ole ikinään halunnut ottaa. Enkä varmaan tule ottamaankaan. Tiedän kyllä jotka niitä usein ottaa linnassa istujat,juopot,nuoret niitä varmasti aikaslailla ottavatkin. Nuoriso tekee tietysti rakkauden huumassa useinkin.

Äänestä
  • syytä tai aihetta.Jokaisella omansa!

    Äänestä

  • mikhaildenisov kirjoitti:

    syytä tai aihetta.Jokaisella omansa!

    se on joo.

    Äänestä

  • lumi-kuningatars kirjoitti:

    se on joo.

    tuntomerkkejä enkä halua lisää semmosia.sikku voivat sen kivutta tehdä,ehkä!!!!!

    Äänestä

on kakskin tatskaa ja nautin ku toinen aina näkyy näin kesäl kun saa kulkee pikkuvaatteissa.

Äänestä
  • ehdolla olis "your name" takatauluun))

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 32 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


mikhaildenisov kirjoitti:

puolesta ja vastaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu