Millä ihmeen Venäjän-vastaisella töhnällä tämä palsta on täyttynyt presidentti Karhusen vierailun jälkeen? Menikö vierailu liian hyvin? Vai onko vappu nostanut vanhat asetelmat naftaliinista?
Nytkö periaatteellisia lännettäjiä pelottaa, ettemme pääsekään USA:n osavaltioksi ensi vuosikymmennellä? Vai onko kysymys ihanan pohjoismaisen yhteistyön löyhtymiskauhusta ja pakkoruotsin poistamispelosta?
Käynnissä on todellinen amattimaisten ja yksisilmäisten Venäjän-vastustajien propagandavyörytys: "Rautaa rajalle ja kauppa jäihin", johan se Jukolan Jussikin lukkarin koulussa sanoi veljillensä, että: "Tehdään pojat lukkarille kiusaa eikä syödä eväitämme!" Samanlaisia vetoomuksia syytävät nyt maksetut Venäjän-vastustajat netissä.
Mitä ihmeen Venäjän-vastaista
soopaa palsta puolillaan?
8201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Vai onko?
"Kiusallisimpia Suomelle ovat olleet sananvapautta koskevat tuomiot. " http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/05/suomi_keraa_eitn_langettavia_paatoksia_naapureitaan_tiuhemmin_717367.html
romahti selvästi, kun USA:n ja Naton kannattajat tulivat palstalle! Kuitenkin voimme onneksemme tuosta hyvinkin todeta, mikä on natopaskan ja usanistien kannatajakunnan älyllinen taso!
Venäjä-vastaisen töhnän (sekä myös rasistisen kirjoittelun) määrä palstoilla kasvoi huomattavasti kokoomuslaisen J.Hallin tullessa Suomi24:n johtajaksi. Vastaavasti esim. rasististen kirjoitusten poisto ylläpidon toimesta väheni Hallin johtajuuden myötä.
En muusta niin tiedä, mutta Venäjän-suhteita pitäisi käsitellä monelta kannalta ja myöäs järkevästi, siinä sivussa.
Venäläinen pysyköön Venäjällä ja Suomalainen Suomessa. Näin ei maailmanrauha järky.
Venäjä kyllä ansaitseekin arvostelua osakseen, mutta nuo vihervasurit menee aina kiihkoilussaan vähän liian pitkälle.
vois olla perää tuossakin oletuksessa. Jotenkin ne Kaukasian aiemmin melkein tuntemattomat pikkumaat on pulpahtanu nyt kovasti pinnalle ja ne on muka tekemisissään aina oikeassa...