Kaksi Jussia

Suomisjussi ja Putkisjussi.
5120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
  • Laulajan ääni oli kuin Vexi Salmen. Ei voi olla? Nyt tupakalle.

    Äänestä

  • Mutta kaikista Jusseista jussein on Virolaisen Jussi. R.I.P. Älköön häntä kaivettako haudasta kepun kannatusta lisäämääm.

    Äänestä

Pappilan torppari?

Äänestä
  • Kekkosen veljeäkin kutsuttiin Jussiksi. Hän oli mies veljeensä verrattuna.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maajussi. kirjoitti:

Suomisjussi ja Putkisjussi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu