Stubb ja Häkämies sutenööreinä?

Ulkoministeriö rakentelee bordelleja Afganistaniin. Sillä lailla. Ensin rynkkyjä lahjaksi huumeklaaneille ja nyt ilotaloja siviilien pommittajille. Kokoomuksen Nato-kiima näyttää hyvältä.
7192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ao. rakennustyöt aloitettiin, taisi olla ulkoministeri Tuomiojan aikana . Nykyinen hallitus valvoo, että rakennusta käytetään siihen tarkoitukseen, mihin se on alunperin tarkoitettu.

Äänestä
  • Joo ja pääsihän se Ikekin kiduttaja-Condin kanssa samaan valokuvaan! Ajatella! Kyllä siitä hyvästä jo muutaman bordelin rakentaa.

    Äänestä

selvä EI-KUN tai UNDO, voisimme samalla oikaista muuutkin Afganistan-illuusiot! Pienempi kirpaisu se olisi ministerille. Siellä on nato- merkattuja suomi-poikia. Luuleeko joku, että miinan asettaja tai pyssymies tekisi eron? Samaa riistaa!

Äänestä
  • poliisia tapettiin juuri Kabulin lähellä. Tällä kertaa suomalaiset vanhemmat saivat henkäistä helpotuksesta.

    Äänestä

luvassa ehkä ensi vuosikymmenellä, jos silloinkaan , niin stubia.

Äänestä

Taloudellisesti tämä maa lähestyy syksyä kohti selvitystilaa.Rahaa kyllä riittää bordellihankkeisiin,ym Afganistan operatioihin. Yli sata rauhanturvaajaa lähetetään "turvaamaan" "presidentinvaaleja" Afganistaniin ,haloo haloo. Maa on viimeiset 30v ollut sotatilassa nykyinen läpeensä mätä hallinto ei valvo edes pääkaupunki Kabulia .Nykyisen presidentti Karzain huumeklaania sinne lähetään "turvaamaan".Ei ole kuin ajan kysymys kun Suomi-poikia tuodaan sinkkiarkuissa kotiin. Ja tätä mädännäisyyttä Suomi rahoittaa liikuttavalla yksimielisyydellä,huh,huh.

Äänestä
  • siellä jatkuvat

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nato nato nato... kirjoitti:

Ulkoministeriö rakentelee bordelleja Afganistaniin. Sillä lailla. Ensin rynkkyjä lahjaksi huumeklaaneille ja nyt ilotaloja siviilien pommittajille. Kokoomuksen Nato-kiima näyttää hyvältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu